Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem veszélyes az Aspirin Protect?

Nem veszélyes az Aspirin Protect?

Figyelt kérdés
Gátolja a vérrögök kialakulását, így csökkenti a trombózis esélyét, de rontja a véralvadást, ezért egy agyvérzés következményeit súlyosbíthatja, nem? Akkor most mi a jobb: egy agyi érelzáródás vagy egy agyvérzés? Érdemes szedni?

2014. aug. 4. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Aspirin nem véralvadásgátló, hanem vérlemezke-összecsapzódást gátló szer, a véralvadásgátlóknál kisebb mértékben okoz vérzéses szövődményt. De persze, van ilyen hatása.

Őszintén szólva egy vérzés jobban gyógyul, jobb a prognózisa, mint egy infarctusnak. Szóval ha nagyon muszáj választani, én inkább a vérzésre szavazok:D

2014. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hm. Eddig azt hittem, az agyvérzés sokkal súlyosabb, mint az agyinfarktus.
2014. aug. 4. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár lehet, hogy hülyeséget mondtam, elbizonytalanodtam. Valamiért úgy rémlett, hogy az infarctus rosszabb, de logikusan végiggondolva...

Inkább vedd úgy, hogy nem mondtam semmit:D

2014. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az biztos, hogy az infarctusos stroke jóval gyakoribb, mint a vérzéses.
2014. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hencsem válasza:
Nem tudom mennyi idős vagy és miért kell aspirin protectet szedned, de az biztos, hogy nem fogsz tőle agyvérzést kapni. Az életkor előrehaladtával sűrűbb lesz a vérünk és akinek nincs semmilyen szervi betegsége, annak is ajánlott szedni "véralvadásgátlót" aki 50 évet betöltötte. Remélem segítettem !
2014. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ. Nem vagyok még 50, de a családban volt már két agyi katasztrófa, ezért aggódom. Nem is arra gondoltam, hogy agyvérzést okoz, hanem hogy ha esetleg elpattan az agyban egy ér, akkor nehezebben áll el a vérzés, több vér ömlik ki, és nagyobb kárt okoz. De nem értek hozzá, ezért érdeklődöm a dologról :)
2014. aug. 5. 02:39
 7/7 anonim válasza:
Ezen amúgy én is gondolkodtam, szedtem egy ideig, aztán valahol olvastam hogy ha az ember elkezdi szedni akkor folyamatosan kell, és nem szabad leállni, mert az nagyobb kárt okoz, mintha az ember egyáltalán nem szedte volna :o
2014. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!