48 óra ébrenlét epilepsziára való hajlammal lehet veszélyes?
Fenn kéne maradnom 48 órát, alvás nélkül.
A probléma az, hogy nemrég az egyik szülőmet epilepsziával diagnosztizálták első rohama után. Az oka a sok éven át tartó álmatlanság (többnyire 2-3 óra alvás egy nap, de volt olyan is, hogy egyáltalán semmi), a reggeltől estig tartó munka, és a rengeteg stressz. Konkrétan kizsákmányolta a testét.
Az orvosok azt mondták, ez a fajta betegség nem örökletes, hiszen a körülmények okozzák, de az erre való hajlam előfordulhat, hogy öröklődik. Nem biztos, de előfordulhat.
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e reális kockázata annak, hogy ennyi ébrenléttől rohamom támadjon, úgy hogy mindössze kevés esélye van annak, hogy a hajlamot örököltem? Hiszen a szülőmnek ehhez évek fáradtsága kellett. Mert bár hallottam, hogy bírtak már ki többen többet is két napnál, például a hivatalosan jegyzett rekorder is, 11 nappal, de az ő egészségügyi állapotukról nem tudok. Viszont hallottam már olyat is, hogy valakinek 72 óra ébrenlét előhozott egy rohamot...
Tehát, lehet baj? Esetleg mik azok a lépések, amikkel még minimálisabbra csökkenthetném a kockázatot? Meditáció, mozgás, meg alapvető dolgokra már gondoltam.
Esetleg milyen vitaminokat érdemes szedni? Van-e valami anyag a szervezetben, aminek a hiánya hozzájárulhat az epilepsziához, és érdemes lenne azt fogyasztani?
Tudom, az epilepsziával kapcsolatban kérdésesek a tünetek, és a kiváltó okok, de hátha más többet tud a témáról.
Amennyiben édesanyádnak szerzett idegrendszeri sérülés okozta a rohamot, akkor az nem öröklődik. Egyszeri negyvennyolc órás ébrenléttől nem lesz problémád. Most gyorsan rákerestem egy adatbázisban, de nem láttam rá kutatást, ami bizonyítaná, hogy a meditáció jó az epilepsziára.
A fűről biztos tudom, hogy jó preventív értéke van, de csak emiatt ne kezdj el tépni...
Azt tudom mondani, mint amit egy orvos is mondana. Az epilepszia nem egy betegség, hanem egy tünet, nehéz megmondani, hogy mi okozza egy adott embernél a rohamot (hacsak nem olyan markáns, mint édesanyádnál), de a rendszeres alvás, sok folyadék, sokat segíthet.
Próbáld meg elengedni édesanyád diagnózisát! Ne akard az életed ez alapján élni, mert rettenetes szorongásod lesz, és effektíve tönkreteszed az életedet a félelemmel. A meditáció erre viszont jó: segít lenyugodni, segít kezelni a félelmed.
Ahogy te is írtad, hosszú évek kellenek ahhoz, hogy egy hajlam ilyesmit előhozzon. Tapasztalataim alapján 48 óra még nem olyan sok, annyit könnyedén ki lehet bírni (én pl heti szinten űzöm és nem visel meg különösebben).
Egyébként ajánlom a magne B6-ot (vagy bármilyen magnézium tartalmú készítményt) erre az időszakra. Pár nappal előtte már kezd el szedni és még 1-2 napig utána és tuti, hogy nem lesz gond.
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat, akkor úgy van ahogy reméltem. :)
2-es: A meditációt nem úgy gondoltam, hogy közvetlenül van hatása az epillepszia ellen, hanem arra asszociáltam, hogy mivel az epillepsziás rohamot esetemben a fáradtság okozhatná, így ezen, mint kiváltó okon segíthetne a meditáció, hiszen pihenteti az agyat, és nyugtatja a légzést/keringést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!