Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aspirin +C ugye nem veszélyes...

Aspirin +C ugye nem veszélyes (második harmadban járok)?

Figyelt kérdés
A tájékoztatón az áll, hogy a 3. harmadban nem szabad beszedni/meginni, és az első és a második harmadban pedig fokozott óvatosság szükséges. Ha komolyabb betegség esetén a háziorvos simán beszedeti Velem az antibiotikumot, akkor ettől sem lehet bajom, vagy?
2008. okt. 30. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Bízz a megérzéseidben.

Ha úgy gondolod, vedd be, ha úgy gondolod, ne vedd be.

Én nem szedtem semmit, pedig terhesen is 2X voltam beteg, és most is szoptatás alatt, de maradtam a természetes alapanyagú FLP Aloe Veránál, mindegyik alkalommal 3 nap alatt rendbe jöttem.

2008. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az aspirin hatóanyaga gátolja a véralvadást, tehát mivel segíti a (belso) vérzést, ezért nem szabad a harmadik harmadban szedni (komplikációk foleg a babánál lehetnek). Úgy tudom, nem nagyon ajánlott a 2. harmadban sem, de ha pár naprol van szo, nem hosszútávon, nagy bajt nem csinál. Helyettesítheto esetleg Panadol tabletta és C-vitamin (100-250 mg) szedésével, nagyobb adagban ez sem jo). Ha az orvos antibiotikumot írt fel úgy, hogy tudta, állapotos vagy, szedd be nyugodtan, egy nem kikezelt fertozés nagyobb veszélyekkel járhat, mint az esetleges mellékhatások. Az antibiotikumok kozul kulonben is megvannak azok, amelyek biztonságosnak mondhatók a terhesség kulonbozo szakaszaiban és a szoptatás alatt is. Ezt nyilván az orvosod is tudja, bízz benne.
2008. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább válaszd a coldrexet, az aszpirin nem jó terhesség idején.
2008. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZia, második vagyok: a Coldrex nem jó, mert tartalmaz paracetamolt (mint a Panadol is) és C-vitamint (ezek rendben is lennének), de ezeken kívul még fenilefrint az orrdugulásra, amely nem használhato terhesség alatt. A fenilefrin stimuláns hatásu, noveli a vérnyomást, átkerulhet a placentán a babához. hasonlo mint a koffein. Tehát vagy panadol és C vitamin, vagy aszpirin C...
2008. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyin szépen köszönöm a válaszokat!
2008. nov. 1. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!