Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emetofóbia (félelem a hányástól)?

Emetofóbia (félelem a hányástól)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyeség, de igaz: félek a hányástól. Tudom, hogy a hányás egy teljesen természetes dolog, meg minden, de... Mit kéne tennem ellene?

Nem arról van szó, hogy félek pl. a buszozástól, mert bemesélem magamnak hogy hányni fogok, erről szó sincs, imádok buszozni mert végig zenét hallgatok, és addig senki se piszkál, amitől félek az az, hogy valaki hányni fog. Magától a hányás látványától, hangjától, szagától rosszul vagyok, félek tőle. Tegyük fel, valaki rosszul lesz mondjuk egy zárt térben, ez történik velem: remegni kezdek, borzasztóan ideges leszek, hadarok, a torkom gombócba szorul, elkezdek kifelé nézegetni az ablakon hogy eltereljem a figyelmem, magamban mondogatom, hogy minden rendben lesz, nem fogok hányni, nem lesz baj, néha becsukom a szemem és befogom a fülem is, bár ez ritkább. Egyszerűen rettegek attól, hogy rosszul legyek és hányjak - nem, nem attól félek, más hogy reagálna rá, hanem attól hogy hánynom kell. Érdekes módon, ha elmegyek valaki mellett aki hány, vagy hányt, akkor az előbb leírt tünetek ellenére is direkt odanézek, bár tudom, hogy nem bírom.

Olvastam, hogy trauma lehet az oka, de nekem semmi ilyenem nem volt, annyira emlékszem, hogy régen kocsival megyünk az orvoshoz, a kezemben a lavor, nagyon rosszul vagyok, de nem tudok hányni. (Arra is gondoltam, lehet csak a rosszulléttől félek, a hányástól nem)

Szerintetek ez csak szimpla félelem, vagy emetofóbia? És mit tudnék tenni ellene? :/



2014. jún. 27. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:

láttam már ilyet. ezek szerint nem is olyan ritka, mint gondoltam.

próbáld meg valahogy végiggondolni a dolgot, agyban eldönteni, hogy ez egy természetes dolog, ha valakinek rossz a gyomra, ki kell ürülnie a káros anyagoknak satöbbi.

lehet persze gyógyszerrel is "kezelni", de azt nagyon nem ajánlanám.

2014. jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, rosszul fogalmaztam. Tudom, hogy természetes folyamat, és nem arról van szó, hogy ha valaki hányt, akkor nem merek odamenni hozzá mert irtózom a hányástól, azért " menekülök " el, mert félek én is rosszul leszek.
2014. jún. 27. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érthetően fogalmaztál.

Attól még ahogy írtam, próbálj meg máshogy viszonyulni a hányáshoz. Hogy neked is ha kell, az csak vmi káros anyag eltávolítása miatt van. Érted, próbálj máshogy gondolkodni róla, nem kellemes, de nem fáj, nem lehet belehalni stb.

2014. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja meg hát pszichológus.
2014. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Megpróbálok másként gondolni rá, bár pszichológushoz nem hiszem, hogy elmegyek. :)
2014. jún. 27. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Csilliárd ilyen kérdés van már fent amireé rtelmes válaszok is vannak. nekem is VOTL emetofóbiám és leirtam oda a válaszokat. olvasgasd. szi
2014. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, de nem biztos, hogy ugyan azok a tüneteink vannak. :) Azért írtam ki, mert utánakerestem, volt, ami a tünetek közül rám illett, volt, ami nem, volt, ami ott nem szerepelt, nálam mégis előfordul. Jobbnak láttam inkább kiírni, hogy biztos lehessek benne. :)
2014. júl. 1. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!