Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elfelejtek mindent, mi a bajom?

Elfelejtek mindent, mi a bajom?

Figyelt kérdés

Ha telefonálnak mondanak valamit, mire leteszem már nem tudom mit mondtak. Kicsivel később már azt sem hogy ki volt az egyáltalán.

De hosszú távon is... például fogalmam sincs mikor jöttem össze a barátommal. Még kb-ra sem tudnám megmondani. Azt sem tudom hány barátom volt előtte. Pedig ilyenre csak kéne emlékezni... Mit tehetek? Gyógyszereket nem szeretnék szedni ha nem muszáj.


2009. dec. 9. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de nem csinálok belőle gondot.. ez van. A munkatársaim nemes egyszerűséggel Professzor Asszonynak hívnak :) (a feledékeny professzor mintájára).
2009. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és épp ezért jegyzetelek mindig. Ha telefonálnak, vagy ha mondanak valamit, amit el kell intézni. Így nincs gondom belőle.
2009. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, este már nem tudom, mit ebédeltem, mit csináltam aznap. Ez szerintem túlhajszoltság. Én is naptárba írok mindent, és a folyton csipog a telefonom a beállított emlékeztetők miatt. Ami használ: Egy napra nem tervezek be sok dolgot, mindent előre leírok, mit fogok csinálni és ahhoz tartom magam. A vízhiány is okozhat ilyet, nem iszol túl keveset?
2009. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nagy a valószínűsége, hogy egyszerűen csak feszült vagy, stresszes az életed, akár tudatalatt is. Én is ilyen vagyok mostanában, sajnos, és észre sem veszem, csak ezeket a kellemetlen következményeket.

Igyál sok folyadékot, vizet, és próbálj meg kiegyensúlyozottan enni - az agyadnak nagy szüksége van minderre, és ha nem kapja meg az elegendő adagot, előfordul, hogy "rakoncátlankodik". Nem véletlen, hogy pl. a Bilobil nevű kapszulát, akárcsak a többi, agyhoz kapcsolódó készítményt, sok-sok folyadékkal kell bevenni, és nem szabad elfeledkezni a folyamatos "utántöltésről".


Aludj minél többet, pihenj sokat [olvass, szunyókálj, stb.] a kötelező, stresszokozó események után, ha lehet.

Ha továbbra is nagyon kellemetlen, nem baj, nem rossz, sőt, hasznos, ha felkeresel egy szakorvost, hogy tanácsot kérj tőle, miként frissítheted a memóriádat.

2009. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!