Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegesen félek a hányástól,...

Betegesen félek a hányástól, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Tudom nevetséges, de nekem borzasztó :( Amióta tudom az eszem ez így van, ha hányingerem van, hányok akkor halálfélelmem van, remegek,sírok,örjöngök.:( Senkitől sem hallottam még ilyet, és ga valakinek elmondom csak mosolyog és nevet pedig nekem ez nagyon nagyon rossz mert tudom, hogy bármikor bekövetkezhet pl: egy csúnya vírus amitől 20 percenként hányok. Vagy mi lesz velem ha egyszer terhes leszek???

2014. febr. 14. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem,de hisztis rohamot nem kapok tőle,"csak" rettegek. Lehet,hogy azért van,mert bár 49 éves vagyok,de egész eddigi életemben 5-6 x hánytam. Ha valamilyen hányós betegséged van,gondolj arra,hogy nem tart sokáig(1-2 nap),a terhesség pedig nem jár együtt törvényszerűen hányással 5 terhesség után vagyok és ezek alatt soha nem hánytam. Úgyhogy ezen ne parázz előre!
2014. febr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy ezzel egyedül, elég közismert betegség. Emetofóbiának hívják, itt utánanézhatsz:


[link]


Ha beírod a Google-ba: "emetofóbia gyógyítása", több felvilágosítást is találsz!

2014. febr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ezzel így még páran.

Ne parázz rá a dologra. Egy átlag ember élete során jó ha max 10 alkalommal hány. Én is túl vagyok életem felén és egy kezemen meg tudom számolni hányszor hánytam (persze amire emlékszem). Az ember spontán nem hány. Ha nem fogyasztasz túl sok alkoholt, nem kapsz fertőzést vagy nem rontod el a gyomrod (ill egy-két egyéb eset) akkor nem kell a hányástól félned.

2014. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek. Főleg így epebetegként mindennapon rettegek. Főleg, hogy nem érek ki a wcre, a kellemetlenségtől, kiszáradástól és a számban, orromban való rossz íztől/szagtól. Kiskoromban a rota elég sokszor meghánytatott utána 5évente fordult elő. Utoljára 2008ban volt olyan,hogy nem csak a kaja jött ki hanem másnap az epe. Mondjuk refluxra szedek most domperidont(hányinger csillapító, motilitást elősegítő gyógyszer). Félek attól, hogy nem érek ki wcre, kellemetlenségtől, kiszáradástól, orromban és torkoman a rossz íztől/szagtól. Ezért vagyok emetofóbiás :S Igyál sok gyömbéres teát az fertőzésekre is jó, hányingerre. Terhességi rosszullétek egyénfüggők. De ha az első gyereknél lesz is, másodiknál nem törvényszerü.
2014. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon rendesek vagytok :)
2014. febr. 15. 03:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!