Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nagynénémmel ugyanolyan...

A nagynénémmel ugyanolyan személyiségünk van, viszont ő alkoholista. Mennyi rá az esély hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szülöm"szereti" az alkoholt. Én ennek hatására antialkoholista lettem. Pontosan azért mert nem akarok olyan lenni mint ök e téren. Úgyhogy a válaszom: semennyi, ez egyedül rajtad mulik.
2013. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az alakoholizmusra való hajlam öröklődik,de nem dominánsan. Tehát messze nem biztos,hogy te is az leszel.
2013. nov. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan személyiséged sosem lehet, hiszen te egy másik ember vagy! Más genetikai leosztással, más habitussal, más neveltetéssel, más szocializációval, más társadalmi háttérrel (különönsen az időfaktor számnít ebben a legtöbbet. Értsd: amikor ő fitala volt, egészen más társadalmi hatások érték, mint amikor téged most.)


Hasonló lehet, abban is nagy a szerepe annak, hogy azonosulni akarsz valakivel, jelesül a nagynénivel.


Az alkolizmusnak is, mint minden más betegségnek és bajnak ezer gyökere van. Az nem úgy van ám, hogy aki alkesz, annak a gyerek is vagy az unokaöccse/húga is lesz!


pl. Lehet valaki igazán erős szeméyiség, aki azért lesz alkesz (ugyanilyen ok miatt drogos is), mert fiatalon vagy gyerekként nemi erőszak vagy egyéb kegyetlen szülői bántalmazás(ok) áldozata volt, és nem tudja ezen túltenni magát. És lehet valaki azért alkesz, mert gyenge jellem, szerfüggő dependens ember, aki az első komolyabb bajánál azonnal a laposüveghez nyúl. Holott soha senki nem bántotta. Meg ezer más okból is.

2013. nov. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2. Nem a hajlam öröklődik, hanem a tanult pszichés minta - de az nem valódi öröklés. Semmi köze a genetikához.
2013. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint már írták a hajlam öröklődik, ugyanúgy benned is megvan, de hogy mi leszel az rajtad múlik.
2013. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-4-es voltam. Nem tudom, ki az az ostoba ember, aki zsigerből lepontozott, 0%-ra, de akár tetszik, akár nem, igazam van.
2013. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a lepontozás számít!

De nem tudom,hogy hallottál-e róla,hogy az alkoholisták vérérben ki lehet mutatni egy enzimet(már az előtt mielőtt alkoholhoz nyúlnának) és ennek az enzimnek a jelenléte családon belül több embernél jelentkezik,úgyhogy szerepe van az öröklésnek is. Ez nem régi "felfedezés" és még folynak ezzel kapcsolatban a kutatások. Kíváncsi lennék a végeredményre.

2013. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!