Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakit újraélesztenek,...

Ha valakit újraélesztenek, akkor szenved agykárosodást, vagy bármi mást, vagy marad ugyanolyan minden?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy meddig volt oxigénhiányos állapotban az agya
2013. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szóval ha kevés ideig,akkor nem valószínű ,hogy lesz változás?

Ha sok ideig,akkor miben? Vagy ez változó?

2013. okt. 31. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy semmi baja nem lesz, de ha sokáig volt oxigén nélkül az agy, akkor bármilyen tünete lehet, az élet bármely részén lehetnek nehézségei, attól függően, hogy melyik terület halt el (a mozgásért felelős rész vagy a beszédért felelős stb.)

nem lehet előre megmondani, hogy miben nyilvánul meg

2013. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2013. okt. 31. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így igaz. Ezért kell minél előbb elkezdeni akár a laikus újraélesztést a mentők kiérkezéséig. Az elhúzódó (sokáig tartó) újraélesztés általában agykárosodással jár.

http://www.youtube.com/watch?v=ffRs6Pc3si8

2013. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a videóval kapcsolatban, azért a befúvás nem árt, mert legalább lesz némi tartalék levegő a tüdőben, ha netán beindul a szív. Amúgy általában a protokoll szerint 20 percig kéne tartania az újraélesztésnek, az más kérdés, hogy az orvosok sokszor lelkiismereti okokból tovább folytatják, mert hátha sikeres lesz. De minél tovább tart, annál jobban károsodik az agy. Nehéz dolog ez, mert nem egy olyan emberrel találkoztam, akit sokáig élesztettek, sikerült is, csak éppen egy magatehetetlen roncs lett belőle. Én nem vagyok orvos, de nem hiszem, hogy megveregetném a vállamat, hogy milyen ügyes vagyok, ha az életmentéssel nagyobb kárt okozok.
2013. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző: én láttam már olyat, aki 2 órán át tartó újraélesztést követően meggyógyult... Nyilván az is lényeges, hogy mitől halt meg valaki, de intézeti körülmények közt szinte mindig több, mit 20 percig élesztünk újra. Az esélyt mindenkinek meg kell adni a kiváltó okot, alapbetegséget stb. is figyelembe véve.

Laikus BLS-nél pedig azért nem kell befúvás, mert a kimenetelt nézve hatásosabb nem megszakítani a mellkaskompressziót. Ezt szakemberek vizsgálták és írták le. Emelt szintű/eszközös újraélesztésnél már természetesen kell lélegeztetni: 100% oxigénnel.

2013. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!