Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bekerít a járvány? Féltek? H1N1.

Bekerít a járvány? Féltek? H1N1.

Figyelt kérdés

:((Én kicsit félek,mert kapar a torkom, és kb.:6 hete is ez volt,bele sem merek gondolni mi lesz,ha elkapom ezt a nyavaját,mi lesz a gyerekeimmel:(

Szóval azt hiszem én félek.(oltást nem kaphatnak)


2009. nov. 10. 13:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13:59, te vagy az a fajta ember, akinek akár az orvos a szemébe is mondhatja azt, hogy ez és ez így van, te akkor is csak a magadét fogod szajkózni és azt hiszed csak neked lehet igazad. Szedd csak az 1000 mg C-vitaminod, majd meglátod, mennyire hasznos.
2009. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
42%
Látszik, hogy tudod, miről beszélsz. Ha beadatod a védőoltást, akkor is elkaphatod az influenzát, csak ha hatásos, akkor enyhébb lefolyású lesz. De a környezetedet, családodat attól még ugyanúgy megfertőzöd.
2009. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%
14:13-as: tévedsz, ha már vannak memóriasejtjeid az adott vírus ellen, akkor azonnal lereagálja a szervezet és a fertőzés megtörténte után néhány órával már nyoma sincs bennünk a vírusnak, esélye sincs olyan helyekre eljutni és olyan mennyiségre osztódni, hogy veszélyesek legyünk embertársainkra. Ismét csak azt tudom mondani: középiskolás biológia!
2009. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
47%

bocsi, már pár éve szedem a napi 1000 mgot és csak pozitív hatásai vannak, de nem értem miért írod, hogy én vagyok az az ember akinek akármit mondhat a doki, úgyis a magamét hajtogatom.Szerintem ha én ebbe a kategóriába tartozom, akkor te is!Téged sem lehetne meggyőzni arról, hogy jó a C vitamin!

Amúgy meg nem kicsit keresztezed magad, amikor azt írod,hogy kiürül, aztán meg hogy káros...ha kiürül, akkor miért is lenne káros???

2009. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
37%

Azt nem tudom, minek akarom meggyőzni azokat, akiknek nem lehet észt verni a betonkemény koponyájába.

Persze, le lehet rendezni a dolgot azzal, hogy ez is olyan influenza, mint a többi, csak aztán nehogy úgy járjatok, hogy a haldokló gyereketeket kell tartanotok a karotokban, mert már késő beadni az oltást.

Én be leszek oltva, ezzel megtettem a kötelességem az egészségem érdekében. Aki meg sajnálja a 3000 Ft-ot, arra nincs mit mondanom. Képzelem mi volt, amikor az első tuberkolózis és agyhártyagyulladás elleni szurit elkezdték adni...

2009. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én igenis félek ettől az influenzától. Beoltattam maga, a férje beoltatta magát: nem volt mellékhatása, élünk. Nem állítom persze - mert nem vagyok orvos, immunológus, és egyéb szakértő - hogy így nem leszek majd beteg, de az biztos, hogy a szintén Fluval névre hallgató tavalyi oltástól nem volt semmi bajom. Aggódom a gyerekemért, mert ő még kicsi a védőoltáshoz.

Az hogy túlparázza magát a nép egyrészt az influenza,másrészt a vakcina miatt az a média hibája véleményem szerint.

Most beteg lett egy kismama, Szegeden egyre több várandós oltatja be magát.

Az apukám nem akarja felvenni az oltást, de biztos vagyok benne, hogy mihelyt az első médiában szerepeltetett 50 feletti beteg megjelenik, ő is megy majd az oltásért.

Szerintem ebben az ügyben jó lenne, ha lenne egy egységes szakértői állásfoglalás (amit nem hat át ilyen-olyan színű politika) És így mindenki mérlegelve a lehetőségeket, ismerve a saját betegségeit, ill. az ilyen típusú betegségek nála jellemző lefolyását, eldönthetné ép ésszel, hogy kéri-e az oltást, vagy nem.


Mellesleg azt hiszem, hogy ha lennének még elegen azok, akiknek a fél családja kihalt a spanyolnátha idején, akkor azok elmondhatnák, mennyire örült volna a nép anno, ha van valamilyen vacak védőoltás kéznél.

2009. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 700 mg feletti C-vitamin bevitel káros. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában."

Jó szórakozást a húgyozáshoz pár év múlva!

2009. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

14:22: itt a Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalása, ez szerintem elkönyvelhető objektív, nem befolyás alatt álló állásfoglalásnak:

[link]


14:21: nálunk vidéken az idősebbek mesélik, hogy amikor bejöttek a Sabin-cseppek mindenki úgy állt hozzájuk, mint a Sátán véréhez, aztán még három járványos gyermekbénulásos eset kellett a faluban addig, amíg elkezdték használni és azóta nem volt ilyen jelenség.

Jó példa még Hollandia, ami az egyetlen EU ország, ahol nem kötelező a kanyaró elleni védőoltás és az egyetlen EU ország, ahol rendszeresen regisztrálnak a mai napig kanyaróban elhunyt gyermekeket...

2009. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
14:23as honnan van az idézet?
2009. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

14:28: akár a wikipédiáról is begyűjthetsz ilyen idézetet, de árhonnan máshonnan is. Létre lett hozva külön cvitaminos kérdés itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__4930..


ott 14:38-asként leírtam azt, amit én gyógyszermérnöki szakirányos vegyészmérnökként gondolok a cvitaminról.

2009. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!