Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bekerít a járvány? Féltek? H1N1.

Bekerít a járvány? Féltek? H1N1.

Figyelt kérdés

:((Én kicsit félek,mert kapar a torkom, és kb.:6 hete is ez volt,bele sem merek gondolni mi lesz,ha elkapom ezt a nyavaját,mi lesz a gyerekeimmel:(

Szóval azt hiszem én félek.(oltást nem kaphatnak)


2009. nov. 10. 13:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
14%

Az elsőnek üzenem, hogy neki komolyan kettő ezer forint drágább, mint a gyermeke egészsége? Ha csak egy százalék esély van arra, hogy ezzel az oltással megóvod a gyereked egy felesleges megbetegedéstől akkor már megérte, én így gondolkodom. Ráadásul ha jófej a háziorvosotok akkor szerintem simán meg tudod vele beszélni, hogy vegyen fel a veszélyeztetettek közé és máris ingyen kapod.


Ide is csak egy House jelenet szövegét tudom bemásolni, mint egy másik hasonló esethez:


*A rendelőben egy fiatal anyuka, kezében a csecsemője, egy plüssbékával játszanak. House odajön.*

- Megdagadt a kis arcocskája egy este alatt.

*House nézi a kórlapot.*

- Ühüm... Nincs láza. Nyirokcsomók rendben. Hiányoznak az oltások dátumai!

- Mert őt nem oltják be.

- Maga szerint nem éri meg?

- Szerintem pár multinacionális gyógszergyár el akarja hitetni velünk, hogy megéri és ezen kaszálnak.

- Megengedi?

*House elkéri a békát, a nő odaadja neki.*

- Tessék.

*House megnézi a béka cimkéjét.*

- Nincs benne semmi mesterséges, ez aztán a remek üzlet, természetes gyerekjáték! A játékgyártók sem szabad akaratukból cimkézik fel a békáikat, nem hazudnak arról, hogy mennyit költenek kutatásra, fejlesztésre. Maximum azzal vádolhatjuk a játékgyárakat, hogy készítettek egy unalmas békát. Brekeke. Tudja mit lenne még érdemes gyártani? Pici, aranyos babakoporsókat. Persze árulnák békazöldben és tűzoltópiros színben is, komolyan. Az antitestek a fincsi anyatejben csak fél éves koráig védik a babát és ezért akarják lenyúlni magát a nagy, csúnya gyógyszergyárak. Valamiért azt hiszik, hogy bármennyit megér az embernek a gyermeke egészsége. Nem tetszik? Bizonyítsa be, hogy tévednek! Ha a szülők úgy döntenek, hogy inkább hagyják meghalni a kicsit ahelyett, hogy kiköhögnének 40 dollárt oltásra, akkor az árak gyorsan lezuhannak. Brekeke...

2009. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
59%
Tipikus pánikkeltés ez az idézet is... ha nem oltasz, meghalsz!!! fúj
2009. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
46%
13:35-ös: Gondolkodni is kellene ám néha, nem csak a tévét bámulni... Nekem nincs semmi gondom a kötelező védőoltásokkal, sőt, teljesen egyetértek velük. De ezt az oltást nem adatom be a gyerekeimnek, mert nincs letesztelve, a gyerekeim meg nem kísérleti nyulak. Ha te beadatod magadnak, vagy a gyerekeidnek, lelked rajta, de ezzel lehet, hogy te teszed őket vagy magadat nyomorékká.
2009. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
59%
Most komolyan még mindig azon kell vitázni hogy az 1000 mg fölötti C vitamin nem káros, hanem igenis szüksége van rá a szervezetnek??Te jó ég, azt hittem már előrébb vagyunk, de ha nem akkor sajnálom...180mg-ot a hajadra kenheted kb annyit ér, de mind1.
2009. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

nekemis kapart a torkom, az előzőhónapban 2szer is, úgyértem elkezdett kaparni, majd nátháslettem, de 3 nap alatt elmúlt, aztán rá 5 napra kezdődött előlről, de azmeg 2 nap alatt múlt el :D mostmár egy jóideje semmi bajom.

naszóval figyi, azér mer kapar a torkod nemkell rögtön arra gondolni h megfogsz halni :D

2009. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
37%

13:57-es: nem a konspirációs teóriákat kéne egész nap olvasni és akkor tudnád, hogy ez az oltás pontosan ugyan az, mint amit 20 éve oltogatnak, csak kicserélték benne az elölt vírust, amit szállít. Vagy te a kocsidba se engedsz be egy olyan embert, aki még nem ült benne, mert "nem volt tesztelve"?

Arról pedig, hogy ki kelt félelmet: én betettem egy szimpla idézetet te pedig azzal dobálódzol, hogy nyomorék leszek egy szaros oltástól, amit X éve kap mindenki, csak most bizonyos üzleti/politikai érdekek megkívánták, hogy keltsenek körülötte félelmet te pedig önként és dalolva állsz be a bábok közé.

2009. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%
Az üzleti-politikai érdekek éppen azt kívánják, hogy minél több fogyjon. Bármi áron.
2009. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Sorolj fel 3 olyan védőoltást, aminél már bizonyított, hogy egy emberi élethossz során nem fog mellékhatásokat okozni, és bizonyítsd is. Olvass el pár gyógyszeres betegtájékoztatót, pl az Azi Sandoz antibiotikumét, ami cirka 10 éve van már a piacon:

"Az Azi Sandoz kezelés kapcsán előforduló ritka mellékhatások (10 000 betegből 1 - 1000 betegből 1): gyengeség; fáradékonyság; émelygés; kandidiázis (gombafertőzés); székrekedés; pszeudomembranózus kolitisz (álhártyás bélgyulladás); hasnyálmirigy-gyulladás; a fogak elszíneződése; a nyelv elszíneződése; a májenzimek változásai (vérvizsgálattal kimutatható); hepatitisz (májgyulladás); sárgaság; májkárosodás; májelégtelenség (ritkán életveszélyes); vesegyulladás vagy veseelégtelenség; gyors vagy szabálytalan szívverés; süketség vagy fülcsengés; fonákérzés (a kezek vagy lábak bizsergése); ájulás; alvászavar; hiperaktivitás; agresszív érzelmek; idegesség; izgatottság; szorongás; deperszonalizáció (olyan érzés, mintha nem önmaga lenne); delírium; a fehérvérsejtek és vörösvértestek számának csökkenése; véraláfutás kialakulása; sérülést követő elhúzódó vérzés; súlyos allergiás reakciók; napfény-érzékenység; súlyos viszkető, hámlással, bőrvörösséggel és vizenyővel járó bőrreakciók."

Fincsi mi? Ehhez képest lófütty az oltás bármilyen esetleges mellékhatása.

Még a Kalmopyrinnél is vagy 10 féle mellékhatást írnak fel, pedig az aztán igazán klasszikus gyógyszer.

Több millióan beadatták már az oltást, mégis itt vannak még.

De ha meg is lenne az esélye annak, hogy beledöglök az oltás miatti szövődményekbe, inkább adatom be magamnak és tudom biztonságban a környezetem, akiket így nem fogok megfertőzni, mintsem éljek úgy, hogy "Áhh, biztos csak üzleti fogás".

2009. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Hol üzleti érdek ez amikor már így is úgy is kifizetésre kerültek a vakcinák? Az üzletnek teljesen mindegy, hogy hányat használunk fel belőle.

Hol politikai érdek az, hogy beoltsák magukat az emberek? Talán az oltástól mszp szavazók leszünk?


Az oltás ellenzése pedig:

Üzleti érdeke bizonyos vitamingyáros lobbiknak, akik fennen hangoztatják, hogy szedd az ő vitaminjukat inkább, az sokkal jobb az oltásnál és az influenzán is átsegít.

Politikai érdeke az ellenzéknek, mert elhitetik velünk, hogy a kormány veszélyes oltást ad nekünk és magát gazdagítja vele ezzel keltenek ellenszenvet a kormány irányába.


Bárom, téged csúnyán megvezettek...

2009. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a "bárom" az "barátom" akart lenni és nem barom, elnézést, gyorsan gépelek, véletlenül se használnék negatív jelzőket senkire.
2009. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!