Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan közöljük KÍMÉLETESEN...

Hogyan közöljük KÍMÉLETESEN anyósommal, hogy tennie kell valamit az inkontinenciája ellen?

Figyelt kérdés
A szomszédban lakik, s sajnos az utóbbi hónapban akárhányszor átjön hozzánk, mindig "baleset" történik, s úgy tesz, mintha semmi nem történt volna. Feláll, és hazasétál. Van amikor teljesen kiengedi a hólyagját, és van amikor "csak" pár csepp az egész, de még azt is nehezen viselem (nem bírja a gyomrom), meg egyébként is... Van egy kislányom is, aki egyszer véletlenül bele is ült. Sajnos anyósomat úgy látszik nem érdekli, (vagy nem hajlandó tudomást venni róla) mert ugyanúgy mindennapos az esemény, nem csak egyszeri-kétszeri alkalomról van szó. Rengeteget kell ilyenkor takarítanom és fertőtlenítem. Ezt már nem lehet tovább halogatni, valahogy közölni kell vele. A páromnak kellene, de Ő nem mer szólni neki, nehogy megbántsa. Hogyan hozzuk (hozza) fel a témát, illetve hogyan vegyük rá kíméletesen, hogy ez ellen tennie kellene már valamit? :-(

2013. márc. 28. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
szerintem úgy kezdj hozzá, hogy egy ismerősödnek az anyukájáról kezdesz mesélni, mintha neki is ez a problémája lenne. aztán reménykedj, hogy veszi a célzást.
2013. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Félek, hogy nem. :-( Ugyanúgy nem fog tudomást venni róla, ahogy most sem. Engem piszkosul zavart volna, ha csak egyszer is a fiamnál magam alá pisiltem volna. Valószínűleg a szégyentől elsüllyedtem volna, és az lett volna a minimum, hogy feltakarítok magam után, nem várom el a menyemtől, hogy Ő tegye meg. Ráadásul minden nap. :-( Itt most vagy az lehet, hogy nem is érzi (ez a párom véleménye, bár szerintem ez lehetetlen, azt érezni kell...) vagy az van, hogy nem érdekli; úgy gondolja, hogy ez a korral jár, és hogy nekem meg kötelességem eltakarítani utána... vagy nem is tudom már mire gondoljak... Legalább az unokájára tekintettel lehetne... egyébként szellemileg teljesen ép, ezért nem értem a dolgot. :-(
2013. márc. 28. 20:22
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg ajánld fel, hogy elkíséred az orvoshoz, mert hallottad, hogy ma már ez jól gyógyítható betegség. Teljesen természetesen, megnyugtatóan beszélj vele, mint nő a nővel.
2013. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze, ez természetes... De hogy kezdjek neki? A kezdés a nehéz, mint mindenben. Holnap mikor átjön, mit tegyek, vagy mit mondjak, hogy ne üljön le? Tegnap vettem kutyapelenkát arra gondolva, hogyha átjön, megkérem, hogy erre üljön rá. De belegondoltam, hogy ez is bunkóság... szóval nem tettem meg... Aztán azon is agyalok már kb. egy hete, hogy mikor feláll, akkor mondom neki - mintha akkor venném észre - hogy: - Juj! Mi ez? ... Hát neked ilyen problémád van? :-( Miért nem szóltál? Bla-bla-bla... De az meg megint csak nekem lenne kínos... szóval nem tudom hogy elkezdeni; de az igazság az, hogy már nagyon dühös vagyok rá, amiért ezt csinálja velünk; és olyan undorító ez az egész, hogy nincs kedvem már ahhoz sem, hogy még egyszer utoljára takarítsak utána, szóval ezt az ötletet is elvetettem... Ráadásul ezt is "támadásnak" venné. Mindig kérem a páromat, hogy Ő beszéljen vele. Neki kellene, hisz nekik meghittebb a viszonyuk, de Ő meg képtelen rá... nem tudja, hogy hogy hozza fel a témát, mit mondjon neki... pl. hogy jöttünk rá, stb... :-( Én meg már attól félek, hogyha legközelebb átlépi a küszöböt, akkor rázúdítok mindent (mivel már elegem van az egészből), abból pedig anyóst ismerve "háború" lesz. :-( S miért van elegem? Mert a mai "termés" például a kanapé volt a nappaliban. Ezért nem tudtunk ma tévét nézni, mert az egészet ki kellett sikálnom, majd domestossal is átdörzsölnöm, és teljesen átázott az egész... Még az a szerencse, hogy a színét nem szedte ki, és a formáját nem veszítette el - MÉG!!! Elment vele másfél órám, és közben forgott a gyomrom. Utána még hajszárítóval is szárítottam szüneteket tartva, amit nemrég adtam fel, mert még csak a szárazság közelében sincs a dolog. És nem ez volt a tervem ma estére, és holnap estére sem ezt tervezem. :-( Egyszerűen már rettegek, hogy mi lesz holnap, ha átjön? Még én érzem magam kellemetlenül, holott az elmúlt 4 hetem azzal telt, hogy egy-két nap kivételével minden nap sikálnom kellett utána valamit. :-( Arról nem is beszélve, hogy tönkre megy mindenünk. :-( Barátnőm azt mondja, most már ne finomkodjak, mondjam meg neki kerek perec... ha ő ilyen bunkó, hogy szemrebbenés nélkül ezt teszi velünk, akkor én se kíméljem... de nem akarom bántani, nem akarom a páromat sem bántani, és nem akarok cirkuszt sem a gyerek előtt. Légyszi!!! Adjatok valami ötletet!
2013. márc. 28. 21:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a férjednek nincs lánytestvére? Ő tudna a legkönnyebben beszélni vele.
2013. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
ha kíméletesen nem megy akkor keményen kell közölni vele. ha meg nem akarod a gyerek előtt akkor vigye el az apja vhova. ha meg megsertodik az anyós le kell sz.írni.
2013. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szerintem az az egyetlen megoldás, hogy közlöd vele a problémád. Elmondod neki, hogy nem rosszindulatból mondod, nem bántani akarod ezzel, de ez és ez a problémád és szeretnéd, ha tenne valamit ez ügyben.

Nyilván nem tehet a betegségéről, de vannak módszerek, amikkel segíthet magán (pl olyan betét, ami erre alkalmas) és igen, arról viszont tehet, hogy egyáltalán nem zavartatja magát. Számomra ez elfogadhatatlan, hiába beteg....ha tudom, hogy ez és ez a betegségem, akkor teszek arról, hogy másoknál ne legyen "baleset"-pl betét használata stb. Ha meg mégis előfordulna, bocsánatot kérnék.....

2013. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Vid el az orvoshoz. Ha nem megy akkor te hívjad ki az orvost a házához, de az orvosnak mond meg hogy miért hívod ki. És ha lehet akkor te füzesed ki az orvost.
2013. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejóég...ez nagyom komoly.

Semmi esetre sem ajánlanám, hogy hátulról közelíts, hogy valakinek a rokona bepisil stb stb, nem fogja venni az adást, mégpedig azért nem, mert az sem érdekli, hogy odapisil a kanapéra. (basszus de durva)

Nincs lánya? Az egy jó megoldás lenne. Ha nincs akkor nyilvánvalóan rád marad a feladat, hacsak a férjed nem veszi kézbe az irányítást, de most mondhtanám, hogy mindnenpasiegyforma, azaz nem fogja a kezébe vennni a dolgokat, így maradsz Te.

Hát nem lesz egyszerűe, de mivel jobb és rövidebb is az egyenes út, hát ne sokat tekeregj, mond neki, hogy zavar, hogy folyton pisis a kanapé, kezdjen magával valamit, menen orvoshoz, -esetleg ajánlj neki valakit-

Nem irigyellek.

2013. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy vegyél magadnak Tena Comfort Mini Super És dicsérd agyon a betétet hogy milyen jó. Sok vért tud fel szivnni. és még a ruha alatt nem lehett látni. És még a pisi caöpőkre is jó. Hogy te eszt használod és probája ki az anyos is. Hátha bejön.
2013. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!