Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sok mandulát eszek tényleg...

Ha sok mandulát eszek tényleg meghalok ciánmérgezésben?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 18:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
hmm, az is szép...
2009. szept. 13. 19:30
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem, az a sárgabarack magja, amire gondolsz.

A mandula értékes, mert tele van magnéziummal.

2010. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Azért vigyázat! 3 évesen én mérgezést kaptam tőle. Szüleim nem tudtak arról, hogy vigyázni kell a sárgabarack magjával, aztán mikor 3 napig nem ment le a lázam és elvittek orvoshoz, ő majdnem feljelentette őket, hogy engedtek 10-12 szemnél többet enni belőle. Persze felnőttnél nem tudom mekkora a káros mennyiség, de gyereknél óvatosan kell bánni vele!
2010. aug. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

"A fatal dose for humans can be as low as 1.5 mg Cyanide/kg body weight" Ez azt jelenti, hogy egy 60 kilós embernek 90 mg cianid már akár halált is okozhat. (wiki)

Cianid adag/mg/100 g: Mandula = 60 ( [link]

Ergo egy 100 gr-os mandula csomagban 60 mg cianid van.

2011. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezek itt többnyire jóakaróid lehetnek. :D


"Felnőttekben 60, kisgyermekekben 5-10 keserűmandula elfogyasztása halálos ciánmérgezést okozhat."

2015. febr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!