Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandula műtétről vélemények?...

Mandula műtétről vélemények? Szerintetek szükséges kivenni a mandulát?

Figyelt kérdés

16/L vagyok és a vérképem alapján folyamatosan gyulladás van a szervezetemben. A gégész szerint a mandulámban van góc, ezért ki kéne venni. Nem tudom vajon érdemes lenne-e még megpróbálni előtte antibiotikummal kezelni vagy minnél előbb ki kéne vetetni? Csak, mert kiskoromban is egyfolytában torokgyulladásom volt. 1 éve pánikbeteg is vagyok és anyum azt mondta olvasott valamit, hogy ez a gyulladás leviszi a szterotonin szintet és ezért vagyok pánikbeteg.

Kicsit félek a műtéttől. Tapasztalatok, vélemények?


2011. ápr. 11. 15:51
 1/8 a1b2c3 válasza:
Hát engem az orrmanduláktól szabadítottak meg még anno, de azért tudok egy s mást a témáról. Kérdezd meg az orvost, hogy muszáj-e a műtét vagy sem. Ő tudja, feleslegesen, nem fognak egy talicska pénzt fizetni a műtétér (amennyiben van TB-d). A folytonos gyulladás nagyon veszélyes, tönkreteszi a vesét és a májat. Elhiheted, ha ezekkel lesznek gondok, akkor könyörögsz majd a mandulaműtért. Egyébként semmi komoly 3-4 napos akció az egész, persze, ha minden rendben van. Altatnak, fájdalom csillapítóznak, stb. Rutin műtét.
2011. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az hogy gyulladás van a szervezetedben a vérképed szerint, még nem a mandulától van. Nekem nőgyógyászati fertőzéstől volt, mégis ki kellett venni a mandulámat, mert hetente volt tüsszösmandulas gyulladásom és én akartam kivetetni. Sok szenvedés volt ,de megérte.Csak akkor indokolt kivetetni, ha már 2 havonta, havonta okoz tüszösmandula gyulladást és azt csak antibiotikum viszi le. Ilyenkor a mandula már önmagát fertőzi.
2011. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 a1b2c3 válasza:
Előzőhöz kommentelőnek írnám, hogy nem teljesen igaz, amit írt. Mert lehet, hogy célzott kezeléssel meg lehet szüntetni a tüszős mandula gyulladásokat. Nekem is volt ilyen fertőzésem, írták rá kilójával az Augmentin-t, meg az Ospen-t. Ami használt is kb 3-4 hónapig, majd újra előjött. Egy véletlen miatt más orvoshoz kerültem, aki írt fel valamilyen antibiotikumot. 3 db. pirula volt az egész, meg vagy 4500ft, de azóta se volt tüszős mandulám. (Ennek már 4 éve). Sőt apámnak is volt, neki meg kenetet vettek és az alapján csináltak neki gyógyszert. Mindig van alternatíva.
2011. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg vetesd ki, minthogy vödörszámnyi antibiotikummal bombázd a tested, ami nem tesz jót semmilyen szervednek. Ha engem kérdezel, nekem kivették, és azóta semmi bajom sincs, sokkal jobb lett, a torkom igen ritkán fáj, de akkor is kibírhatóan, nem erősen. Sokkal ritkábban vagyok beteg. A műtét után igaz lassan gyógyultam, fogytam is 6kg-ot, de nekem megérte. Engem altattak, úgyhogy nem éreztem/láttam semmit. Ha állandóan begyullad a mandulád, az nem jó, akkor állandóan gyógyszert szedni, kínlódni, a gyulladástól a hajad is elkezdhet hullani, szóval szerintem nem éri meg megtartani.
2011. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, 26/l voltam, és 14 évesen vették ki.
2011. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hát voltunk ma is orvosnál és azt mondta nagyon csúnya a mandulám, az van begyulladva. mindenképp ki kell venni.
2011. ápr. 11. 20:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg májusban megyek is a műtétre, mert ez így nem állapot, ma is alig tudtam lábra állni.
2011. ápr. 11. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Túlesel rajta, és minden jobb lesz! :) Előző voltam! :)
2011. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!