Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ájulás is lehet olyan érzésű...

Ájulás is lehet olyan érzésű mint a halál? (bővebben)

Figyelt kérdés

Tudom érdekes lehet a kérdés, de ha jobban belegondolok van alapja. Tehát, én életemben egyszer ájultam el fogorvosnál a váróban. Arra emlékszem, hogy olvastam a falra kitett reklámokat, és egyszer csak nagy sötétség lett, annyira emlékszem hogy közben eldőltem, aztán kész, semmi. Majd utána lassan kinyitottam a szemem, pofozgattak és beszéltek hozzám. Utána egyszerűen csak felkeltem, és hihetetlen fura érzés kapott el.. olyan érzésem volt mintha megteltem volna energiával, de közbe remegett a lábam. Biztos hogy van köztetek is olyan aki szédült már el, és tudja mire gondolok. Tehát, mi a véleményetek erről, hisz az ájulás gyakorlatilag átmeneti eszméletvesztés ha jól tudom, és nem érzékelsz semmit, nincs tudatot. Hisz nekem se volt, az asszisztens szerint fél percet feküdtem. Csak akkor fogtam fel mi történt, amikor kinyitottam a szemem és egy picit homályosan láttam és csak akkor éreztem hogy pofoznak.


Mit gondoltok, a halál is hasonló "érzés" lehet? Azért idézőjelben az érzés, mivel nem is volt. 24/F


2013. febr. 18. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy erre csak az tudna válaszolni, aki már meghalt, de ő nem fog.
2013. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem hogy mire gondolsz, de aki visszajönne a tényleges halálból, és elmesélné milyen, az is csak azt tudná elmondani milyen volt pl. amikor elüttöe az autó stb. Hisz a halál pillanatában elvész a tudat. Gyakorlatilag az ájulás is hasonló tudatvesztés, mert nem érzel semmit, se a szíved dobogását, se semmit a külvilágból mert nincs tudat abban a pillanatban.
2013. febr. 18. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát érdekes a kérdés, de a válasz?? Én is ájultam el már párszor, és a legutolsó ájulásomnak köszönhetek egy évekig tartó pánikbetegséget. Félrenyeltem és hasitó érzést éreztem a mellkasomban hogy most meghalok, ezután arra ébredtem hogy ébresztgetnek, de olyan erős halálfélelemmel keltem hogy orvoshoz kellett hogy vigyenek. Borzasztó volt. Brr.. Pedig már előtte is ájultam el, mindig kellemetlen de amit akkor ott éreztem az félelmetes volt. Utána pánikrohamaim lettek, gyógyszerekkel kezeltek évekig, volt hogy ki is újult. De igazából nem tudom rá a választ hogy mitől lett ennyire erős halálfélelmem tőle.
2013. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem Neked azért alakult ki halálfélelmed, mert mikor félrenyeltél, abban a pillanatban úgy ítélted meg hogy mindjárt meghalsz, tehát pánikoltál, és ez megmaradt benned. Magyarul, tudatodban voltál hogy baj van. De ha úgy ájulsz el, hogy nincs semmi előjele, akkor megint más a helyzet. Én is félek a haláltól, sőt, néha igen komolyan, de az ájulásos dolog egy picit megnyugtat akármennyire hihetetlen. Mert belegondolok, hogy akkor semmit nem éreztem, tehát nem volt semmi amit érzékeltem volna, ezért a halál se lehet nagyon más milyen. Annak inkább a módja a félelem keltő, pl én nem szeretnék autóbalesetben meghalni, vagy lezuhanni sehonnan. Inkább a fájdalom ami félelmet generál bennem. Ha ilyen lenne a halál mint az ájulás, akkor simán beletörődnék.
2013. febr. 18. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!