Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kihez forduljak, ha ilyen...

Kihez forduljak, ha ilyen problémám van?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és évek óta nem tudok rendesen pisilni. Régebben csak a nyilvános wc-kben voltak ilyen gondjaim, mostanában kezdődik itthon is. A suliban órákon kellett kimennem, hogy egyedül lehessek, és tudjak pisilni, kihez kéne fordulnom ilyen helyzetben
2013. jan. 14. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ilyen gondom volt anno, van néha még most is.


Urológushoz tudsz fordulni, ha már tényleg komoly baj van.

Lehet szervi ok, mint a húgycsőszűkület, viszont ha csak akkor nem tudsz, ha sietni kell, vagy nem lehetsz egyedül( esetleg hallhatják, sürgethetnek) nyugodtan akkor inkább lelki eredetű a baj.


Én erre két saját technikát találtam ki. Az egyik az, hogy összekulcsolom a kezeim és teljes erősen szorítom. Kb. annyira, hogy már fájjon. Közben persze ülök a wc-n. Ettől a koncentrációtól és érzéstől ellazulnak az izmok odalennt.


A másik a youtube-n is megtalálható agykontroll-alaptanfolyam. Sokszor csináltam már meg, így fejből tudom a szöveget. Becsukom a szemem a wc-n és elkezdem csinálni. Annyira el tudom engedni így a testem, hogy kb. 20 sec alatt sikerül pisilni.

2013. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csinálnám ezt a kéz összeszorítás dolgot ,csak akkor is hallom, hogy ott vannak és én nagyon szeretnék, pisilni de valamiért nem jön:/
2013. jan. 14. 23:07
 3/9 A kérdező kommentje:
de azért igyekszem ezt gyakorolni, ha neked tényleg bevált köszönöm:D
2013. jan. 14. 23:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Még ami eszembe jutott kimondott a hangok kizárására: ha befogod mindkét füled. Viszont ilyenkor én is a második módszeremet szoktam alkalmazni.

Az első könnyebb, de nem annyira hatékony.

2013. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen azzal is próbálkoztam, de gondolom nem várhatom el, hogy rögtön sikerüljön is, szval tovább próbálkozom:D tényleg nagyon nagyon köszönöm a segítséged!:)
2013. jan. 17. 03:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :) Ha egyik se válik be, akkor az urológust tudom neked ajánlani. Igazából a vizsgálata teljesen fájdalommentes. Mármint a szűkületé. Ha baj van, akkor viszont műtenek és utána megoldódik.

Nekem hólyagtükrözésem is volt, na az már gáz, de azért azt hozzáteszem hogy nekem más bajom is volt. Állandó baci mellette, ami nem akart kiirtódni évekig.

2013. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jajjjszegény:sss hát igen, jobb időben elmenni , lehet én is elfogok most már, bár azért a háziorvosnál kezdem:D
2013. jan. 18. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet h hülye 5let, de hallgass zenét. addigis nem hallod ki merre jár. tüneti kezelésnek jó, míg rá nem jössz mi a baj.
2013. máj. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
próbáltam..:/
2013. jún. 1. 02:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!