Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Quamatel 40 mg-osból durva...

Quamatel 40 mg-osból durva gyomorégés esetén lehet 1-nél többet bevenni egy nap?

Figyelt kérdés

Tavaly derült ki, hogy refluxom van, kaptam is rá savlekötőt, viszont nagyon úgy tűnik, hogy már semmi hatása. Hétvégén fájt a torkom, ügyeleten közölték, hogy torokgyulladásom van, de nem kórokozótól, hanem a gyomorsavtól. A tavaly óta szedett gyógyszerem mellé írták a Quamatelt, a nagyobb hatóanyagút, 1 tablettát esténként, a tájékoztatón is ennyi van, viszont nem elég. Nagyon durva mértékben van savam. Ma kértem volna időpontot vissza az orvoshoz, de közölte, hogy csak személyesen tud adni időpontot majd valamikorra. Másfél hete szenvedek, mert múlt héten szabadságon volt és mivel ő látott el tavaly, ezért másik orvoshoz nem mehetek.

Ezért lenne a kérdésem, hogy ártok vele, ha nem csak 1 tablettát veszek be egy nap?



2012. aug. 21. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Még csak most kezdtél el szedni savlekötőt?Refluxra mit kaptál?Amúgy vehetsz be, de csináld úgy hogy reggel- este ,és indokolt esetben délben is lehet.JOBBULÁST,ÉS TARTSD A DIÉTÁT.AZZAL IS SOKAT SEGÍTHETSZ!!
2012. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem most kezdtem el, tavaly óta szedem a savlekötőt, amit gasztroenterológus írt fel, de már nem hat. Ezért kaptam mellé még Quamatelt a háziorvosi ügyeleten hétvégén.

Egyébként diétázom, már csak szinte kekszen és kiflin élek, de eszméletlenül sok savam van így is.

Ami a borzasztó benne, hogy ez mellett hányingerem van, sokszor émelygek és görcsöl a gyomorszájam a reflux miatt és van egy 2 éves kisfiam, akivel a nap nagy részében egyedül vagyok itthon. Ezért kérdeztem, hogy nem ártok-e vele, ha többet veszek be, mert pár órára hatásosnak tűnik a Quamatel, így legalább kicsit jobban vagyok.

2012. aug. 21. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnállak, nekem is ugyan ez van. :( Az én orvosom reggel és este mondta hogy szedjem a Quamatelt.
2018. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!