A gyomorégés és a gyomorfekély különbsége miből vehető észre?
A lapockád alatti rész valószínűleg a mozgáshiány miatt fáj, mert nekem is ugyanezen tüneteim vannak, voltak. Gerinc problémák is okozhatják, tehát szintén mozgáshiány, többet kell sportolni. A gyomorégés és gyomorfekély között pedig igencsak nagy különbség van. Ha gyomorfekélyed van, akkor az úgy fáj, hogy majd be sz@rsz, hidd el, tudom. Ami fontos! Ne szedj rá gyógyszert! SOHA! Az ezen betegségre előírt gyógyszerek mellékhatásai csupán súlyosbítják a tüneteket. Érdemes néhány napig, esetleg hétig diétázni. Gyógyszert csak a legvégső esetben szedj, ha a tünetek nem múlnak. Nekem a diéta nagyon sokat segített, illetve az, hogy már nem stresszelek annyit, nem idegesítem magam feleslegesen. Amit ajánlani tudok, hogy ne egyél sok zsíros, olajos, túlfűszerezett ételt. De interneten erről még nagyon sok hasznos infót találsz, ha kicsit jobban utánanézel. Remélem tudtam segíteni! És jobbulást kívánok!
21/L
A klinikai vizsgálatok nyilván mérvadóbbak a medikalizációt illetően, és kissé szigorúbban érdemes betartani a gyógyszerszedést, mint ahogyan az előző válaszadó írta.
A kezdődő, kialakulóban lévő gyomorfekély pedig enyhébb, diffúzabb tünetekkel jár, tehát ha ég és fájdogál a gyomrod, érdemes gasztroenterológushoz fordulni, aki valószínűleg gyomortükrözést fog kérni, illetve tesztelik, hogy egy gram negatív baktérium, a helicobacter pylori megtalálható-e "benned" (kilégzéses teszt is van rá).
Nyilván egy teljesen kialakult gyomorfekély ettől sokkal kifejezettebb tüneteket produkál. A jobb lapocka alatti fájdalom lehet epeproblémáktól is, az epehólyag eredeű fájdalmak ugyanis típusosan oda sugároznak.
Mindemellett az is fontos, hogy az összes tüneted lehet a stressz következményeként fellépő múló zavar is, minél fiatalabb vagy, annál valószínűbb, hogy erről van szó. Ha pár napon belül nem szűnnek a tünetek, keresd fel az orvosodat.
Még valami:
A diéta nagyon fontos, ez tény, de azt soha nem fogom megérteni, hogy netes fórumon valaki hogyan tud olyan tanácsot adni, hogy valaki ne szedje a gyomorfekélyre esetlegesen felírásra kerülő gyógyszereket (persze, látom, odaírtad, hogy ha nagyon súlyos, akkor szedje), pusztán a saját tapasztalatai alapján... Orvosként is ezt mondanád? Vállalnád a felelősséget? Persze, itt ilyen nincs...
Én is tudok ilyet írni egyébként, amolyan "piaci tapasztalatot": nagypapám soha sem szedte a gyógyszert rá, mert nem fájt annyira, meg mert sosem vérzett, sosem okozott erős tüneteket, és jaj minek az olyankor.
Igen erős élmény gyermekkoromból, ahogyan a mentő azonnal a műtőbe viszi, mert addigra a gyomortartalma már a hasüregében landolt. Azóta szedi a gyógyszert, érdekes módon teljesen tünetmentes. A gyógyszerek hosszas vizsgálatok után kerülnek forgalomba, az orvos kockázat-előny mérlegelést követően írja elő a szedésüket, és a nem kooperáló beteg pedig nem várhat enyhülést vagy gyógyulást. Higgyük már el végre, hogy a hat esztendőnyi tanulás nem helyettesíthető személyes tapasztalatokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!