Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a megfelelő alvás?

Milyen a megfelelő alvás?

Figyelt kérdés

Hány óra milyen korosztály számára?

Én általában 5-6 órát tudok átaludni normál esetben utána fel-felébredek van amikor 30 percenként, de ha tovább alszom van hogy 1-2 óránként. Szerintem ennek nem így kéne mennie. Milyen okai lehetnek ennek?



2012. júl. 30. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó, 7-8 órás alvás az átlag, az nem kóros, ha ennél kevesebbet alszol.


Az állandó felébredéseket a pszichológia átalvási zavarnak nevezi. Oka stressz, vagy olyan elfojtott, tudattalan félelem ami elkezdene napvilágra jönni az életedben.


Ezért a megoldás ezeknek a félelmeknek a felszínre hozása és kidolgozása.

2012. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Hosszútávon milyen káros hatásai lehetnek?
2012. júl. 30. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod kialudni magad, akkor ébren kevesebb energiád lesz, mint azoknak akik pihentető alvással tudták az idegrendszerüket regenerálni.


Nehezebb figyelni, tanulni, belassul az ember. Ráadásul az ingerlékenység fokozódik, hajlamos leszel túlreagálni dolgokat.


Kipihenten és harmonikus idegrendszerrel a dolgok kihívások, kifáradtan megoldhatatlan problémakupac, ami csak halmozódik.


Lényeg a lényeg, az életminőséged romlik.

2012. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy aki nem piheni ki magát, az fogékonyabb a betegségekre is. Lehetséges, hogy nekem emiatt alakult ki allergia? És ha emiatt, akkor lehetséges, hogy az allergia is megszűnne az alvás problémáim megszűnésével?
2012. júl. 31. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:
A kialvatlanság nagyon hajlamosít a betegségekre. Az allergia lelki oka az, hogy olyan dolgok ellen védekezel, amit más ember szervezete le sem reagál. Túlérzékenység és sebezhetőség a lelki oldalon, ami teljesen el van fojtva, ezért testi szinten adsz rá reakciót. Az elfojtás automatikus, tudattalan, valamikor a gyerekkorban kialakult, mert az volt az elvárás, hogy tűrj. Vagy kicsúfoltak, vagy megbüntettek.
2012. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értelek, akkor ezt, hogy tudnám megoldani?

Amúgy pszichológus vagy? Ahogy látom nagyon otthon vagy a témában.

Köszönöm az eddigi segítségedet!

2012. aug. 1. 08:01
 7/10 anonim ***** válasza:
szívesen segítek, viszont nem vagyok pszichológus, spirituális terapeuta vagyok. A megoldás az, hogy a felszínre kell hozni azokat az élményeket, amiket nem tudtál feldolgozni. Én erre a KIP-et tartom a legjobbnak, ami vezetett meditáció ami képekkel, szimbólumokkal dolgozik.
2012. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezt egymagam nem tudom megoldani, igaz?
2012. aug. 3. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, szerintem egyedül nem fog menni
2012. aug. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, ezzel még várok, de legalább az okát tudom!
2012. aug. 4. 09:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!