Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi hány óra alvás a megfelel...

Napi hány óra alvás a megfelelő? 8-9?

Figyelt kérdés
és ha az egyik nap nincs meg csak mondjuk 6, akkor a köv napon 10et kell aludni? de ez nem lehetséges ha vki 5 napon keresztül csak 5-6 órát alszik, akkor 7végén majdnem egész nap aludnia kell? :)
2011. márc. 7. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a korral változik. Egy kisgyereknek 10+ óra is kellhet, egy fiatalnak 8, míg egy középkorú embernek 6-7 is elég lehet. És persze attól is függ, hogy mennyire terheled meg magad nap közben.


"Alvásraktár"od nincs, ha egy hónapig minden nap 10 órát alszol akkor is fáradt leszel, ha utána egy nap csak 4 órát, és fordítva is igaz. Ha sokáig keveset alszol, azt nem kell bepótolnod, elég, ha utána egy nap alszol tisztességesen 8 órát.

2011. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Változó.Mindenkinek más és más az alvásigénye.

van aki "beéri"3-4-5 órával,másnak a 8 is kevés.

A lényeg, h kipihent legyél,akármennyit is alszol.

Lehet, hogy a korral is jár,viszont nekem 50 éve 8-9 óra az alvásigényem..és alszok is annyit:)

2011. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a hossza a lényeg, hanem a minősége is. Aludhatsz 10 órát is, de ha nyugtalanul alszol, óránként felébredsz, akkor olyan fáradt leszel, mintha csak 3-4órát aludtál volna, de azt egyhuzamban.

Én még azt vettem észre magamon, hogy ha túl sokat alszok (mondjuk hétvégén 10-11h is összejöhet), akkor is fáradt vagyok.

2011. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

21 vagyok és egyetemista.

sokszor lustálkodok, vagy hogy este 10től alszom kb reggel 9ig, 10ig :D

és úgyis tudnék még:D

de nem teszem most már, 9 órának elégnek kéne lenni.

2011. márc. 7. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!