Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez étkezési zavar? Másoknak...

Ez étkezési zavar? Másoknak is feltűnhet? (16/L,171 cm,54 kg)

Figyelt kérdés

Fogytam viszonylag sokat, mire a végére érek, addigra a testsúlyom kb. 15 %-át veszítem el. Addig 3 kg-ot kell leadnom. Gyakran gyűlölöm magam evés után. Esténként beveszek egy hashajtót (szűzteakapszula), 40 percet tornázom, 1 órát sétálok/gyalogolok (főleg hegynek fölfelé) minden nap. Augusztusban részt veszek egy tranzakcióanalízises (pszichológiai) önismereti csoporton - ilyesmin már részt vettem, engem ott ismernek, jó program, olyan mint egy nyári tábor.

De félek, hogy étkezési zavarosnak fognak nézni. Vagy fel sem tűnik nekik? Mire számítsak? (Júliusban jártam ott, kicsivel nehezebben.)


2012. júl. 26. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

"De félek, hogy étkezési zavarosnak fognak nézni."


Mert az vagy! A sok mozgással semmi baj, de a hashajtással azt fogod elérni, hogy

1. A tápanyagok nem tudnak felszívódni a szervezetedben, így hiánybetegségek alakulnak ki

2. Ha rászoktatod a szervezetedet a hashajtókra, akkor magától már nem fog működni megfelelően a kiválasztásod.

2012. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező! Kérlek hagyd abba a hashajtózást.

Én 5 éve vagyok ugyanilyen helyzetben, hogy nem tudom eldönteni, hogy van-e étkezési zavarom, vagy nincs. Hánytattam magam 14-17 éves koromig, de felhagytam vele, mert refluxom lett és sokat vittek kórházba emiatt. Addig is hashajtóztam, de amint felhagytam a hányással, utána még jobban rákezdtem. Anélkül pedig vagy nem megy a dolog vagy spontán hasmenésem van. Kiürül belőlem minden kaja, akármit eszek, hasmenésem lesz, vagy semmi.

Nem lenne baj, ha rájönnének nálad, és segítenének rajtad! Tönkremegy a szervezeted.... Én most próbálok leállni a hashajtóval, de olyan néha, mintha szedném(érted...).

18L

2012. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amint elmentem oda, abbahagyom. Persze így meg esélyük sincs rájönni... Nem tudom, mi lenne a helyes. Szóval hogy magamtól beszéljek-e egy pszichológussal/pszichiáterrel inkább, vagy elmúlik, és tartsam titokban, nem is érdemes róla beszélni... Csak lehet, hogy ha 51 kg-mal megyek oda, akkor látják, hogy vékonyabb vagyok, mint voltam... Nem tudom...

De 2 hónapnyi napi egyszeri hashajtótól (szűzteakapszula) is komoly bajom lesz?

2012. júl. 26. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!