Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a beidegzési zavar?

Mi az a beidegzési zavar?

Figyelt kérdés
Nyeléskor úgy érzem hogy fent meg akad a nyelés és azt írta egy orvos hogy beidegzési zavar okozhatja.De az mit jelent pontosan és azzal mit csinálnak?17/f
2012. júl. 25. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azon a területen az idegek nem megfelelően működnek,érzékelnek, így van érzészavarod. Magadtól nem tudsz semmit tenni,ha nagyon zavaró a dolog neurológus szakvéleményt kell kérni. Háziorvos ad beutalót és megvizsgál egy szakember.
2012. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de azzal mit csinálnak?
2012. júl. 25. 18:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Maximum fizikoterápiára tudok gondolni...de fogalmam sincs, ilyennel még nem találkoztam, pedig neurológián dolgozom. Szakorvost ajánlok,ő majd tudja,mit kell csinálni vele.
2012. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nem lehet hogy füll-orr-gégészeti dolog van mögötte? Ott is megnézetheted,hátha van ott valami,ami akadályozza a nyelést,csak nem látod,mert lentebb van.
2012. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez az egész úgy kezdődött hogy matek javító dolgozatot írtam ezen múlott hogy megbukok vagy sem.És feküdtem a padon felfelé néztem és nyeltem egyet de nem tudtam és bepánikoltam hogy nem tudok nyelni és ez azóta van.Minden nap.Fekve tudok nyelni rendesen de ülve,állva nehezebben
2012. júl. 25. 18:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg lehet pszichés oka..szorongtál,hogy megbuksz. Egy rossz mozdulattól nem lehet ilyen jellegű problémád. Nem vagy szorongó típus amúgy? Konfliktuskerülő? Nem "nyelsz" sokat másoknak? Ez előbb-utóbb tud ilyet produkálni,pszichés alapon is.
2012. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De persze benne lehet de én kevésbé érzem hogy szorongok a másik ok pedig hogy tippmixezek és nagyobb összeggel játszok és az elején gombócot éreztem a torkomba a meccsek alatt most már nem lehet hogy ez belül mostanra alakult ki de én nem tudom.De az biztos hogy nem képzelem be mert érzem hogy nyeléskor a fenti résznél valami össze szorul
2012. júl. 25. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem. Nekem ez pszichésnek tűnik,de ha nagyon zavaróvá válik,mindenképp ki kell zárni a szervi bajt. Menj el a fül orr gégére, és egy neurológushoz és ha nem találnak semmit, akkor valószínű csak pszichés. Ez nem azt jelenti,hogy beképzeled, sajnos a lelki dolgok valós bajt is tudnak produkálni. Ismerem,én is ilyen vagyok.:) nekem állandó hasfájásom van,és folyton teker a szívem 120-al is akár,ha nagyobb stressz ér,kifejezetten rosszul vagyok. Én is voltam kardiológusnál, hasi ultrahangon is, kizártak mindent,így marad a kellemetlen tünetek elviselése. Jártam pszichológushoz egy ideig, az jót tett, de ő elköltözött,azóta meg nem találtam normálisat. Így lassan megtanulok együtt élni a bajjal.
2012. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem :) eddig 2x voltam gégészeten más bajjal 1 éve és akkor megnézték tükörrel másodjára meg meg is röntgenezték de semmit nem találtak de harmadjára már nem bírtam ki a tükrözést szóval most szerintem ultrahangra megyek.Mellette meg orvos fóbiám van ha be kell mennem egy rendelőbe már felmegy 160ra a pulzusom és félig önkívületi állapotba vagyok mert ha nekem azt mondják hogy van valami bajom biztos sokkot kapok
2012. júl. 25. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy bajod lenne. Viszont ha megmondanák,hogy semmi bajod nincs,megnyugodhatnál. És ha mégis baj van,tudják kezelni. Csak szólj,hogy fóbiád van,nehogy gyógyszert kapj a 160-as pulzusodra. :D Szerencsére én orvosokkal dolgozom, ilyen bajom nincs. :) Így még rosszabb neked..szerintem menj,tudd le minél hamarabb. Aztán megnyugszol.
2012. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!