Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak addig amíg...

Mit csináljak addig amíg eljutok az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja napi szinten fáj a gyomrom! Hol jobban, hol kevésbé! Többször van hányingerem is! Voltam háziorvosnál, elküldött vérvételre de szerintem ez csak egy "alap" vérvétel és vizeletvizsgálat volt, mert még csak azt se nézte, hogy terhes vagyok-e! Ő megvolt róla győződve, hogy az vagyok.. pedig nem! Elküldött gasztroenterológiára, de oda csak júni 20-ra kaptam időpontot! Mit csinálhatnék addig? Próbáltam diétázni, az sem segített!
2012. máj. 14. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el egy magán gasztroenterológushoz, igaz fizetni kell, de én is ezt tettem tavaly nyáron, oda szinte azonnal van időpont.
2012. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyomor fájdalom lehet: stressztől, gyomor rontástól, savtúltengéstől, gyomor fekélytől, legrosszabb esetben gyomor ráktól.
2012. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre én is! Nagyon drága?
2012. máj. 14. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem sok a savad? Tavaly nyáron nekem is állandósult a gyomorfájdalom és hányinger, szinte semmit nem bírtam enni, de nekem égett is a gyomrom, Controloc tablettát kaptam, ez hozta rendbe, de kellett 3-4 hónap.
2012. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem ultrahangot csinált a magándoki és kb 3/4 órán át vizsgált, 10ezer Ft volt.
2012. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ég a gyomrom! Néha van ilyen gombócérzés a torkomban, azt úgy hallottam sok savat jelent! Tompán szokott fájni a gyomorszájam! Próbálom összefüggésbe hozni, hogy milyen ételek váltják ki! Van amikor evés után jön elő, vagy amikor már egy ideje nem ettem! Stresszre is gondoltam, de elvetettem végül! A vizsgák alatt jóval stresszesebb voltam mint most, sőt mostanában itthon vagyok és pihenek sokat!
2012. máj. 14. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyomorszájnál fájt nekem is, ez lehet reflux és fekély is.
2012. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha nem ég a gyomrom ugyanúgy lehet a sok savtól? Fekélyre gondolt a háziorvos is, gondolom nézte azt is a vérvételből.. bár már nem tudom mit gondoljak! Mentem az eredményért, már arra sem emlékezett mik voltak a tüneteim!
2012. máj. 14. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Én orvosom sem emlékezett, de nem is csodálom, annyian vannak minden nap nála.

Egyébként lehet sok a savad akkor is, ha még nem érzed a gyomorégést.

2012. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyomorszáj körüli fájdalom leggyakoribb esete a reflux és az ideg. Ha az ideget ki tudod zárni, amíg nem derül ki egyértelműen, hogy sok a savad, próbálkozz esetleg Salvus vízzel, gyógyszertári szódabikarbónával (1 kis mokkáskanálnyit tiszta vízzel bevenni). A fájdalom csökkentésére a No-Spa tablettát ajánlom, recept nélkül kapható, kifejezetten hasüregi fájdalmak csillapítására. Ezek természetesen csak átmeneti megoldások lehetnek addig, amíg tisztázzák a valódi okot.
2012. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!