Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki ezt?

Hogy bírjam ki ezt?

Figyelt kérdés

Be kéne feküdnöm a kórházba egy hosszan tartó betegség miatt. Parázok, mert 60 km-re kerülök páromtól (szüleimtől 30-ra), kocsi nincs, nem hiszem, hogy meg tud látogatni a kedvesem munka mellett, a tömegközlekedés rossz. Azt sem tudom, mivel ütöm el ott az időt. Laptopot vihetek-e? El lehet úgy zárni, hogy ne lopják el? Nem akarok fekélyes banyákkal egy szobába kerülni, ki tudja, milyen betegek vannak a bőrosztályon, nem akarok beszélgetni velük. Mibe kerülne egy privát szoba? Nem tudom rászánni magam a döntésre kedd óta... És attól is rettegek, hogy kiderül, mi a bajom és súlyos.

23L


2012. márc. 8. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Máshogy nem lehet megoldani? Am.úgy ne így állj hozzájuk hogy nem akarsz velük beszélgetni meg fekélyes banyák. Lehet jobban lennél ha megtudnád mi a bajod és kezelnének. Biztos lesz aki az őrületbe kerget de lehet lesz aki segítőkész rendes lesz. Egyik ismerősöm vitt laptopot magával. Nem tudom el lehet e zárni, de ő haza is hozta :D Nem tudom mibe kerülne egy privát szoba. Én elvinném a laptopot és majd ott meglátod el tudod e zárna vagy sem. Ha nem legfeljebb hazaküldöd. Jobbulást! Járóbetegként nem tudnak kezelni? Előreláthatóan sokáig lennél bent?
2012. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak félek, hogy vmi gusztustalan bőrbetegséggel rendelkező nénikkel zsúfolnak össze, és majd azt kell szaglásznom meg látnom, netán mutogatják is, hisz tudom, milyenek az idősek. Járóbetegként kezeltek idáig, de az orvosom hetente behívott, írta a gyógyszereket, ám vizsgálatokra nem küldött, így a bőrbetegségem kiváltó oka még mindig rejtély, és nem gyógyul. Pedig én inkább bejárnék vizsgálatokra. Nagyvárosban élek, de ott megszüntették ezt a bőrosztályt.

Szerintem egy hetet minimum ott lennék, de ha nem gyógyulnék, ki tudja mennyit.. Már 4 hónapja nem tudok kigyógyulni ebből. :(

2012. márc. 8. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
vihetsz laptopot magaddal.
2012. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne legyenek előítéleteid a szobatársakat illetően. Lehet, hogy veled szemben is tartózkodóak lesznek, ha kiderül: súlyos bajod van. Mielőtt befekszel, érdeklődj a téged izgató dolgok felől /kikkel leszel együt vihetsz-e be laptopot, stb./ Inkább beszélgess velül, mert kiutaálnak. Nagyjából közös a sorsotok! Privát szobát a mi megyeszékhelyünkön is lehet kapni, de az árát nem tudom. Próbáltam közben érdeklődni, de nagyon szemérmesek. Annyi mondtak, hogy betegségtől függ. Lehet húszezer, de akár kétszázezer forint is egy hétre.
2012. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos engem mindig megtalálnak az idegenek, még a buszon is; valahogy olyan típus vagyok, akinek mondják a magukét, talán mert csendes vagyok és udvarias, jó hallgatóság. Nem egyszer mesélték el idegenek nekem a fél életüket. És ahol sok összezárt unatkozó ember van... Hát érzem a vesztem. :(

Lehet direkt azt mondom, hogy súlyos bajom van, hátha elkerülnek. Higgyétek el, nem bánnám, ha kiutálnának, legalább nyugtom lenne. De jobb szeretnék privát szobát, nem érdekel, mibe kerül.

2012. márc. 8. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd túlzott intimtásnak, de tudnál beszélni róla, milyen tüneteid vannak? Itt néha nagyon-nagyon értelmes tanácsokat tudnak adni. De ha nem akarsz, azt is megértem.
2012. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A tünetem önmagában nem tűnik súlyosnak. A lábamon kisebb-nagyobb vörös csomók vannak, érintésre, néha magukban is fájdalmasak. A betegség megnevezése erythema nodosum. Jellemzője, hogy nem önálló betegség, valaminek a kísérője. A vérképemben magas az AST szint, duplája a normálisnak, ez arra utal állítólag, hogy góc van a szervezetemben. A mandulámat, ami nagyon gyanús volt a kortörténetem szempontjából, vizsgálták, negatív. Tüdőmet szintén nézték az asztmám miatt, azt is kizárták. Azóta eltelt vagy 3 hónap és vérvételen kívül nem jártam más vizsgálaton, pedig még lehetne mit nézni.

Közben eljöttem táppénzre, mert az orvos szerint folytonos fekvés kéne a lábamnak. Ráment a munkahelyem... Többféle antibiotikumot szedtem, jelenleg szteroiddal kezelnek, mellette vitamint szedek, hogy ne tegyen tönkre a szteroid.

2012. márc. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!