Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy orvos előtt...

Miért baj, hogy orvos előtt nem vagyok szégyenlős?

Figyelt kérdés

Mások előtt nem szívesen vetkőzöm (barátok, idegenek), de ha olyan orvosnál vagyok, akinél kell, nem gond.

Abból kiindulva, hogy egész nap testrészeket nézeget, nem úgy fog rám nézni, mint nőre, hanem mint páciensre és valószínűleg a praxisa alatt én már a sokezredik ruhátlan ember vagyok.


A férjem nem érti, mondván ő nem szívesen vetkőzik még orvosnál sem.


Ha nem szívesen vetkőznék, akkor is kellene, ha vonakodok, ha nem. Ruhában nem tud megvizsgálni néhány szakorvos.


Sőt, ha baleset érne, a mentősök se azt néznék, hogy mennyire vagyok csinos vagy jó illatú (gondolom senki se glancolja ki magát balesetre készülve). Ha egyszer netán felborulnék itthon a létrával vagy rám szakadna a polc, akkor igen, lehet, hogy szőrös lábbal, zuhanyzás előtti állapotban lennék éppen.


2012. jan. 16. 00:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a normális, egészséges hozzáállás.

Érthető persze, hogy vki szégyenlős, de ha vkiben olyan szintű szorongás és félelem van emiatt, hogy inkább egy esetleges súlyos betegséget választ a vetkőzés helyett, azzal szerintem súlyos gondok vannak. Lehet, hogy a nevelésében csesztek el vmit, vagy gyerekkori trauma, de semmiképpen nem normális.


Én is baromi szégyellős vagyok, barátaim előtt sem vetkőzök le. De édesanyám és az orvosok előtt nincs mit takargatnom.


Az orvosokat tökre nem érdekli, hogy hogy néz ki vki. Ha még esetleg magában gondol is vmit, akkor mi van? Úgy sem mondja, el is felejti a következő páciensnél...akkor meg kit érdekel? Gondol amit akar.

2012. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy aki nagyon szégyellős, azt abszolute nem érdekli, hogy az orvos hány cicit, nunit látott... Hiszen itt nem az orvostól és annak érzéseiről van szó, hanem rólad, magadról. Te meg - nagy valószinűséggel - nem tárod fel magad alul. felül naponta 30szor, 40szer. Ha ezt tennéd, akkor nem lennél szégyellős és nem is érdekelne egyáltalán az egész!

Aki azt hangoztatja, hogy ááá ez csak egy orvos, az már annyi ilyet látott, az nem érti az egész problémáját a szégyenkezőnek. (hiszen ő az orvostól beszél és nem a páciensről.)

Nyilván vigyázni kell nehogy elhatalmasodjon annyira ez az érzés, hogy inkább nem megy el orvoshoz, minthogy vetkőzzön elötte.

De amúgy teljesen érthető az intim szférák "mutogatása" elleni óckodás.

Létezik szerintem több megoldás is, pl akinek ez ennyire "megalázó", akkor keressen núi orvost! Már, szerintem minden területen lehet találni, Nőgyógyászaton is egyre többet.

2012. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

orvostól=orvosról

núi=női

2012. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
14:49-es: nekem személy szerint sokkal kellemetlenebb egy nöi nögyógyász elött levetközni.
2012. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14.

Ez hogy lehet?

Az uszodában, strandon, közös öltözőben is inkább a férfiaknál vetkőznél??

2012. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
A 14. vagyok: ott azért nem az alsófelemet mutogatom nekik, meg ott nem is igazán nézegetik egymást az emberek. Az orvosnál azért más, valahogy nekem a férfi orvos a természetesebb. De ez csak egyéni véleményem...
2012. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Hát abban biztos lehetsz, hogy a férfi "jobban" megnézegeti a puncidat, mint a női orvos!
2012. jan. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nekem éppen forditott tapasztalatom van, a féifi orvosok megvizsgáltak, közben jóformán oda sem nézve, (csak amennyi tényleg nagyon szükséges volt), viszont két nönel voltam, azok meg csak nézegettek, de olyan furcsa arccal, ami nagyon zavaró volt. (NEM vagyok ápolatlan, nem azért.)
2012. jan. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Biztos azt hitték, hogy a nőket kedveled és nem a fiúkat.

A női nőgyógyászok már csak ilyenek szoktak lenni, mint az köztudott!!! (mármint szerinted..)

2012. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez baromság. Van, aki női orvoshoz megy inkább nőként, mert az már saját magán is 30-4050éve azt láttja és nincs benne semmi újdonság, viszont minden nőgyógyászra igaz, hogy egy év alatt több ezer nemiszervet látnak és baromira nem a tiéd fogja meghatni.
2012. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!