Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon durván ekcémás kézzel...

Nagyon durván ekcémás kézzel mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha hideg, szél vagy víz éri, nagyon hamar kipirosodik és iszonyatosan fáj a kézfejem. Ezzel csak az a baj, hogy egy átlagos napon ezekből kap rendesen. Ha főzök, mosogatok, átszaladok a boltba, vagy bármi miatt kimegyek, kezet mosok, utána fáj. Szinte hiába krémezem, félórán belül megint borzasztó. Nincs erre valami megoldás? :(
2011. dec. 18. 21:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Javítanám magam: nem 10 percig hagyod a vadárvácskát, hanem 30-ig, utána szűröd és borogatsz. :)

Egyébként az étrendváltoztatás is segíthet, de ebben már nem tudok sajnos tanácsot adni.


Üdv,

M

2011. dec. 19. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ma 03:56


Gondoltam, hogy lesz valaki, aki kifogásolni fogja a bőrgyógyászt és a gyógyszereket. Én rengeteg gyógynövényt kipróbáltam, voltam természetgyógyásznál is, és csak azután mentem el, miután egyáltalán nem használtak-jó sokáig halogatva a rettegett gyógyszerek miatt- a bőrgyógyászhoz. Akkora a bőröm már tönkre volt menve...

Pár hétig kellett szednem a húdeszörnyű gyógyszereket, hihetetlenül jó érzés volt, mikor gyógyulni kezdett a bőröm és először kézbe tudtam venni egy sima macskát:), elküldött az orvos allergiavizsgálatra is, kiderült, hogy mik segítik elő nálam az ekcéma kialakulását-volt ezek között étel is. Tudom, hogy sokan azt iszik gyógynövényekkel mindent lehet gyógyítani, de vannak olyan esetek, amikor orvos kell. Divat démonizálni a dokikat...

2011. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8.03-as Válaszoló!


Elég durván félreértettél, ha az jött le neked, hogy én divatból démonizálom a dokikat... :( Szó sincs róla, ha valakinek komoly baja van, akkor érdemes szakemberhez fordulni. De sajnos - tapasztalatból beszélek - a legtöbb orvos ma felír 2-3 gyógyszert, ami tüneti kezelésre lehet, hogy jó, de a valódi okot nem fogja megszüntetni! (Én majdnem egy évig, havonta két hétig szedtem antibiotikumokat egy problémámra - többet ártott, mint használt. Később egy egyszerű kis étrend-kiegészítővel sokkal jobb és tartósabb hatást értem el, azóta már ezt is el tudtam hagyni, és leküzdöttem a szóban forgó betegséget.)

A te orvosod ezek szerint jó volt. Nekem felírt egy krémet, ami aztán megszüntette ideig-óráig a panaszokat. Persze, nyilván ennek is lehet örülni, de jártam én már pórul gyógyszerekkel (pl. fenti eset). Később reflexzónás talpmasszázson kiderült, hogy az étrendemben és a sok stresszben keresendő az ok, változtattam, azóta nincs nagy bajom, csak ha sok tejet iszom.


Valószínűleg a kérdezőn tényleg a bőrgyógyász fog tudni segíteni, először is krémmel - de az tüneti kezelés lesz. A tényleges megoldás feltétlenül az étrendváltoztatásban és a stressz-szint csökkentésében rejlik. Mivel azonban írta, hogy nincs túl jó anyagi helyzetben, így gondoltam, megosztom az én módszereimet is, hátha az is működik.

Továbbá nem, nem hiszem azt, hogy mindent ki lehet otthon kikúrálni, természetes úton-módon, de rengeteg esetben meg igenis beválik. Gyorsabban helyrehozza a torokgyulladásomat egy kamillás-zsályás tea folyamatos kortyolgatása, mint a Strepsils meg a Mebucain és társaik, és ami a legfontosabb: nincs mellékhatása. Nekem ez a problémám a gyógyszerekkel, a rengeteg és kiszámíthatatlan mellékhatás.


Nem értem, miért kellett rögtön megtámadnod, amit írtam. :( Nem akarok rosszat senkinek (bár a gyógyszeripar valószínűleg más véleményen lenne). Mindegy, majd a kérdező eldönti, szerintem jó, ha van választási lehetősége.


U.i.: a Perilla krém is jó a száraz, allergiás bőrre, esetleg azzal is kenheted kézmosás után! :)

2011. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!