Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon durván ekcémás kézzel...

Nagyon durván ekcémás kézzel mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha hideg, szél vagy víz éri, nagyon hamar kipirosodik és iszonyatosan fáj a kézfejem. Ezzel csak az a baj, hogy egy átlagos napon ezekből kap rendesen. Ha főzök, mosogatok, átszaladok a boltba, vagy bármi miatt kimegyek, kezet mosok, utána fáj. Szinte hiába krémezem, félórán belül megint borzasztó. Nincs erre valami megoldás? :(
2011. dec. 18. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vízbe csak gumikesztyűvel nyúlj,hidegbe csak kesztyűvel menj. Körömvirág kenőccsel kend.
2011. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Liz* ***** válasza:
Sztem fordulj bőrgyógyászhoz.
2011. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Használj Amway termékeket!
2011. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt nem mondtam, hogy kinn mindig kesztyűt húzok, de nem tudok gumikesztyűben mosogatni, mert nagyon béna vagyok vele, pár hétig próbálkoztam, de gyakorlatilag minden nap eltörtem valamit, mert kicsúszott a kezemből. Gondolkoztam a mosogatógépen, de nem fér be a konyhába (2.5 m2). De a kézmosásokkal is gondom van, mert azok is ártanak, napi harmincszor legalább megmosom a kezem, ami rengeteg, de nem tudom, hogy csökkentsem. Csak akkor mosom meg, ha vécén voltam, ha az utcáról bementem valahova, evés előtt és után, és ennyi.

Bőrgyógyász mit tud ezzel kezdeni? És mindegy, hova megyek? (a bejelentett címemre nem tudok elutazgatni, ahol élek, ott meg nem vagyok bejelentve)

2011. dec. 18. 21:35
 5/13 A kérdező kommentje:
Amwayt használtam egy időben, de semmit nem segített. Nem is a mosogatószerrel, hanem magával a vízzel van baja a bőrömnek.
2011. dec. 18. 21:36
 6/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az eddigi válaszolóknak, gumikesztyű mosogatáshoz,

én halogattam a bőrgyógyászt, mire ajánlottak egy jót, nem volt bőr a bal kezemen, az ujjaimon, vérzett, gennyes volt.

Gyóygszert kaptam, és krémeket, diétáznom is kellett.

most már sikerült visszaszorítani, de még mindig vigyázni kell vele.:(

2011. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja kéznosáshoz kaptam vmi speciális szappant, meg orvosi szappant használok.

Sajnos én is ugyetlen vagyok gumikesztyűben, vannak drágább fajták, amikkel aránylag jól lehet fogni.

2011. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Tehát mindenképpen menj el bőrgyógyászhoz, lehetőleg magánrendelésre, pénzbe kerül, de megéri.
2011. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Magánrendelés tuti nem fog menni, anyagilag a rossznál is rosszabbul állok, de sztk orvos fogad lakcímkártya nélkül?
2011. dec. 19. 00:29
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Van pár tippem, próbálgasd ki őket, hátha valamelyik bejön neked is! :) Olcsóbbtól drágább felé haladok.

- vadárvácska borogatás: lefőzöd a szárított vadárvácskát, mint egy teát, vársz 10 percet, majd leszűröd. Mikor már langyosra hűlt, egy puha kéztörlőre vagy rongyra öntöd, rácsavarod a rongyot a kezedre, és rajta hagyod egy negyed órácskára. Herbáriákban valószínűleg beszerezhető, de ez adott bolttól függ. 50 g kerül kb. 150 Ft-ba. Ez durván fél hónapig elég, ha rendszeresen használod.

- körömvirágkrém: nyugtatja a bőrt, és segít regenerálni a hámsejteket, gyulladáscsökkentő hatású. Arra ügyelj, hogy _semmiképp se alkoholos krémet kenj rá_, mert az csípni fogja, és többet árt, mint használ! Az ára nagyon változó, márkától függ. Én speciel ezt szeretem, ha jól tudom, nincs benne alkohol:

[link]

- mandulaolaj: este, lefekvés előtt kend be egy kevés mandulaolajjal a kiszáradt részeket, akár egy jól szellőző kesztyűt is húzhatsz rá, hogy ne legyen olajos az ágynemű. Reggelre szépen beszívódik, védi a bőrt a kiszáradástól, a széltől. Akár arcra is alkalmazhatod, ha azt is ki szokta fújni a szél, nem lesz tőle kellemetlenül zsíros az arcbőröd! :) Én az aromaxosat használom, pl. herbáriákban, Tescóban lehet kapni (valószínűleg dm-ben és Rossmannban is), 900 és 1000 Ft körül van egy üveg (50 ml), ami nagyon sokáig elég.

- Lipobase repair krém: ha a természetes gyógymódok nem váltak be, akkor még mindig itt van ez. Vékony rétegben kell felvinni a beteg bőrfelületre, viszonylag gyorsan beszívódik. Napi egyszer elég használni, érdemes este, de mandulaolajjal ne keverd.


A hagyományos gumikesztyűvel én se vagyok jóban, viszont ha jól tudom, gyógyszertárakban, meg pár nagyobb áruházban lehet kapni orvosi vizsgálókesztyűt (eldobható, több méretben), 100-as kiszerelésben. Ezek tökéletesen illeszkednek a kézhez, takarításhoz, mosogatáshoz ideális, nagyon könnyen hozzá lehet szokni. Nem drága, bár elég változó árakon láttam, 1000-2000 Ft között.


Bőrgyógyász valószínűleg azt fogja mondani, hogy vedd meg a méregdrága, hormonos kenőcsöket. (Tisztelet a kivételnek, aki nem mindent gyógyszerrel akar kezelni.) De szerintem előbb próbáld ki ezeket a természetes módokat! Még a Lipobase krémmel is jobban jársz, mert a hormonosnak azért vannak mellékhatásai szép számmal. Ha pedig kimész, feltétlenül vegyél egy meleg kesztyűt vagy kend be a kezed jó alaposan körömvirágkrémmel, amikor pedig lehet, hagyd szellőzni a kezed, nem tesz jót neki, ha befülled. Kézmosáshoz illatanyag- és színezékmentes, antiallergén szappant javaslok, tusfürdőből szintén.

Remélem, tudtam segíteni!


Üdv,

M

2011. dec. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!