Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolaundor? Már tényleg nem...

Iskolaundor? Már tényleg nem tudom mitől van.

Figyelt kérdés

Elmegyek suliba szeptemberbe és kb év végéig minden 3. héten beteg vagyok. 1 hétig fáj a torkom, utána 1 hétig folyik az orrom, köhögök. Már ma elkezdett fájni a torkom pedig kint van vagy 30 fok és úgy 2-3 hete ittam utoljára hűtőből. Mióta ötödikbe kerültem egész éven fáj a torkom. De már 7 éve! nem voltam orvosnál csak tavaly. Köhögtem és már hánytam a köhögéstől úgyhogy elmentem az orvoshoz mondta, hogy menjek röntgenre (2x is voltam) aztán kiderült, hogy az egész bal tüdőm be van gyulladva és már a 10. injekció után se múlt el. Az orvos már fogta a fejét és mondta, hogy nem tudja mit csináljon velem mert több gyógyszert nem adhat (ez több mint 1 hónapig tartott). A többi csak ilyen kisebb "megfázás" volt. Miért van ez? Nem hiszem el, hogy 30 fokba meg lehet fázni amikor nem is vizeskedek meg semmi...

14L


2011. szept. 13. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen mentél klímás helyre attól is megfázhatsz. Egyébként ez marhaság hogy iskola undorod van, csak annyi az egész hogy totál gyenge az immunrendszered, szedj több vitamint egyél sok zöldséget és gyümit és hidd el rendbe jössz. És ne használj antibakteriális fertőtlenítőket se ha esetleg használnál.
2011. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig akárhány fokban meg lehet fázni. De ha gyulladásod van, az nem megfázás.

Először is fontos, hogy ha beteg vagy, igenis menj orvoshoz. Elég csúnya szövődménye lehet egy enyhe betegségnek is, ha nem kezeled. Lásd tüdőgyulladás.

Másodszor erősítsd az immunrendszered. Tölts sok időt a szabad levegőn (télen is, jól felöltözve, legalább napi néhány órát), egyél sok gyümölcsöt-zöldséget, de ne a hipermarketekben kapható kényszerérett borzalmakat, mert azok semmit nem érnek, hanem idénygyümölcsöt, amit a nap érlelt meg.


Az a lényeg, hogy erősítsd meg a szervezeted, akkor nem leszel ennyit beteg. Emellett viszont orvoshoz is érdemes lenne elmenned, hogy csináljanak egy teljes kivizsgálást, hátha van valami gond a szervezetedben, ami ezt az immungyengeséget okozza!

2011. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem használok semmit. Viszont rengeteg gyümölcsöt eszek. Például ha őszi szünet van vagy téli, tavaszi akkor nincs semmi bajom. Tavaly is karácsony előtt haltam meg, szünetbe teljesen jól voltam szünet után kezdődött előröl.
2011. szept. 13. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem attól is lehet, ha nagyon stresszes vagy és túl sokat tanulsz, tehát nem pihizel mondjuk suli után,

hanem lemeríted magad...

erre gondolok...emiatt lehet ez...

ha ez így van, akkor légy egy kicsit úgymond "lightosabb":) nem kell mindenből a legjobbnak lenned, nem is lehetsz...ha nem úgy sikerül vmi, semmi gond, majd legközelebb sikerül, nem érdekes, ha nem csak ötösökből áll a napló:) nem ez számít, hanem az össz érték:)

most nem azt mondom, h ne tanulj, nem úgy értettem, hanem h ne vegyél mindent annyira komolyan, ami befolyásolhat ennyire, mint amiket írtál:)

pihizz, kapcsolódj ki egy időre mindig:)

jobbulást:)

remélem segítettem:)

2011. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

hát Te nagyon kész vagy.xxd

azt hiszed,hogy a folyamatos megfázásod az iskolától van?? vagy nektek van az iskolátokban légkondi??mert akkor elhiszem.am köhögéssel,náthával még lehet menni suliba..

2011. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!