Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg elrákosodhat a torkomo...

Tényleg elrákosodhat a torkomon lévő seb?

Figyelt kérdés
1 évig bulimiás voltam.Sikerült leállnom kb 4hónapra. Most újra elkezdtem,de csak napi 1x csinálom.Elvágtam az ujjam,így bevolt ragasztva egy ragtapasszal.Így hánytattam meg magam,és a ragtapasz felsértette a torkom.Kicsit vérzett is,de nem vettem komolyan.Még most is fáj ha nyelek,és enni sem tudok. Édesanyámnak elmondtam,az ő véleménye szerint be fog gennyesedni,és ha ezután nemgyógyul be a seb,elrákosodhat. Tényleg van esély rá?Oltásokat köszönöm nem kérek,hallom eleget anyámtól,de egyáltalán nem könnyű leállni.
2009. márc. 27. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Azért annyira könnyen nem rákosodhat az el... szerintem anyukád ezzel rád akart ijeszteni. Nem tudom jót tesz-e neked, hogy most elmondom az igazat...


De mindenképp le kell állnod, mert totál szétmarja a nyelőcsöved a fogaid tönkremennek mindened!!! Egy roncs leszel, csoda ha járni tudsz majd, nem hogy valaki veled járjon.

Nincs olyan dolog amiért ezt megéri.

Úgyhogy az sem lehet kifogás, hogy esetleg nincs időd. Ma már ugyan péntek, de ott az egész jövőhét. Jövőhéten kiválasztasz egy napot és elmész orvoshoz elmondod neki, nem szégyen ez. És segítséget kérsz. Végleg abba kell hagynod.


Akkor inkább ne egyél, én is azt csináltam 3-4 napig nem eszek, fogyok 5 kilót.

(persze végig itthon voltam, nem ájultam el meg semmi, inni ittam sok folyadékot)


Aztán 2 hét rendes étkezés, és megint...


Ez sem egészséges, de annál amit te csinálsz jobb.

Egyébként én azért csinálom ezt, mert már 100 fogyit próbáltam de nekem egyik sem jött be, csak híztam velük :(


Nagyon fontos a mozgás.


Neked pedig nem ártana valami tükrözés, hogy megnézzék azt a sebet, nyugi nem fáj.


Jobbulást, de dokitól kérj segítséget. Rendes dokitól.

2009. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád igazat mond. El is rákosodhat, de nem csak attól, hogy a ragtapasszal felsértetted. A nyelőcsöved állandó "igénybevételnek" van kitéve a gyomorsav által, és ez is okozhat rákot.

Közelebbi veszély azonban a szívelégtelenség, amire viszont tényleg nagy esélyed van, ha tovább folytatod.

Azt javaslom, a saját érdekedben (az életed érdekében), hogy fordulj pszichológushoz.

2009. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz leállnod! Ha nem megy egyedül, tényleg orvosi segítséget kell kérned. Miért csinálod egyébként? Túlsúlyos vagy? Vagy csak magad látod kövérnek? Ha fogyni szeretnél, többet kellene inkább mozogni. A mozgás olyan hormonokat szabadít fel, hogy jobb lesz a közérzeted, boldogabb, kiegyensúlyozottabb leszel. Olyan szép az élet, próbáld meg értékelni a dolgokat. Ezt leszámítva egészséges ember vagy, hágyan mit nem adnának ezért. Szerencsés vagy! Becsüld meg!
2009. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok,egyedül nem tudok orvoshoz menni,mert beutaló,stb.anyám meg amikor elkezdetm ujra hánytatni magam,elmondta h ő nemfog orvoshoz járkálni velem a hülyeségem miatt..


de köszönöm a válaszokat. nem túl megnyugtató: / most abbahagyom,és meglátom h mi lesz 1 hét múlva..ha nem változik,vagy rosszabb lesz,orvos..

2009. márc. 27. 10:35
 5/12 A kérdező kommentje:

10: 34.

aztmondják,átlagos testalkatom van. MOST. de 1 éve még 18 kilogrammal több voltam.ahogy abbahagytam a hánytatást,vissza is jött rám 3 kg.és nem mindegy,hogy futok 2órahosszáig,vagy kihányom 2 perc alatt az ebédet..tudom,rossz felfogás.

2009. márc. 27. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a sportot javaslom. Akkor nem lenne lelkiismeretfurdalásod egy jó kaja után, mert lemozognád! A volt apósom rákban halt meg. A torkában volt és a dokik azt mondták, valamikor a korábbi műtéteinél, amikor csövet vezettek le a torkán keletkezhetett egy seb és az rákosodott el.
2009. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

na igen...a rák nem úgy működik hogy ma egy seb, holnap hopp egy rák...a sebek behegednek, és a heg már nem olyan szövet, mint a régi...a rák csak (hosszú) évek után egy jók is táptalajon (vaskos kis hegszövet) kezd növögetni...

...fertőtlenítsd...(hogy szépen gyógyuljon)...

...a szájhigiénia pedig a te esetedben nagyon fontos! ...és ha hánysz nagyon alaposan mosd meg a fogaid, használj szájvizet is, mert a sav a fogaidat nagyon roncsolja ...és igyál sokat (egy picike sót és cukrot is tegyél a vízbe, mert a szíved tényleg megsínyli)...(persze inkább ne hányj, de ha már megteszed, ezeket fogadd meg)

2009. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor volt a tv-ben egy fiatalember, aki rengeteget fogyott azzal, hogy pár falattal mindig kevesebbet evett és elkezdett sportolni. Neked is életmódváltásra lenne szükséged. Keress olyan sportot, amit szívesen csinálsz. Manapság már annyi lehetőség van. Kipróbálhatsz többfélét is, hogy melyik amelyik közelebb áll hozzád. Én pl. nem szeretem az aerobikot, szívesebben kondizok. Szánd rá magad és kitartás! Még annyira fiatal vagy, előtted az Élet!
2009. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég érdekes anyukád álláspontja, hogy nem kísér el a "hülyeséged" miatt. Én jártam pszichiáterhez gimis éveim alatt, oda nem kellett beutaló. Egyszerűen elmentem az SZTK rendelésre, leültem a váróban és amikor rám került a sor, bementem. Szerintem, ha elmondod a dokinak a problémád, nem utasíthat vissza, mert nem viszel beutalót. Ezt a mai napig nem tudják a szüleim.
2009. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

most jöttem haza kórházból.anya elvitt.gégetükrözésem volt.vérbő a torkom,és lehetnek súlyosabb következményei is,ha nem állok le a hánytatással.: /

mindenesetre nagyon köszönöm a válaszokat.

2009. márc. 27. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!