Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van a torkomon slájm?

Mitől van a torkomon slájm?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám elmúlasztani? 4 éve vették ki a mandulám, azthittem az majd megszünteti, de nem, azóta is ilyen. Nem dohányzom. Mit tehetnék ellene? 24 vagyok.
2011. szept. 18. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Kerüld a tejtermékek és a cukor együttes fogyasztását. A cukron kívül a többi szénhidrát fogyasztását is csökkentsd le jócskán. (ilyenek a fehér lisztből készült péktermékek, a fehér rizs, de még a krumpli is sok szénhidrátot tartalmaz, nem azt mondom hogy ne egyél ilyenenket egyáltalán, csak sokkal kevesebbet mint eddig ) Szedjél olyan A-vitamint, vagy karotint, mint pl. a dr Lenkeis A+D vitamin, mert az akkora mennyiséget tartalmaz ebből az anyagból, amennyinek már van terápiás, azaz gyógyító hatása. Az A-vitamin nagyon fontos a nyálkahártyák épsége szempontjából, és ha nem eszel napi 12 kg sárgarépát, akkor sajna nem jutsz hozzá ehhez a szükséges mennyiséghez. Valószínű hogy a manduládat is felesleges volt kivenni, mert nem a mandula okozza az ilyen jellegű problémákat. A mandulák gyulladása csak jelzi hogy valamit nem jól tesz az ember. A hiányállapotot lehet okként felhozni, és ezen nagyon könnyű segíteni. Csak el kell fogyasztanod naponta kb. 5000 NE A-vitamint, persze jobban jársz ha nem csak ezt az egy vitamint eszegeted, hanem kiegészíted kb. napi 1000-2000mg C-vitaminnal is, vagy akár választhatsz egy nagyon jól összeállított multivitamint is, ami már az egész immunrendszernek nagy segítséget jelent. Ugyanis a vitaminok csak rendszerben tudják a csodálatos hatásukat kifejteni, ha csak egyfajta vitamint vagy ásványt eszel, akkor felborul a szervezeten belül egyfajta egyensúly, mint mikor vérszegényeknek vasat adnak, és valójában egymagában a vas nem tud hatásos lenni, hanem inkább szorulást okoz, kellemetlenségeket az egyénnek.

Valószínű hogy többé nem lenne probléma a torkoddal ha ezeket a tanácsokat megfogadod.

2011. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) a mandulámat muszáj volt kivenni 3 éves korom óta baj volt vele, és 20 éves koromra már nem kaptam alvás közben levegőt, a doki majd elájult mikor meglátta mekkora és mennyi genny van benne... szóval nem volt más választás, 2 hét múlva már kés alatt feküdtem, annyira sürgősnek vélte.
2011. szept. 20. 15:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez ellen (mármint hogy kivették) már nincs mit tenni, de azért a jövőben változtass egy két szokásodon.
2011. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!