Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltörtem a combcsontom nemrég,...

Eltörtem a combcsontom nemrég, hogyan tornáztassam?

Figyelt kérdés

Június 20.án szerencsétlenül estem bicajjal,és eltört a combcsontom.

Műtét során rögzítették 9 csavarral és egy "gammaszöggel" vagy mivel..

A doktornő azt mondta,h ha nem tornáztatom,nem lesz lábam :S

Azt szeretném kérdezni,h hogyan tudnám erősíteni a lábamat?


2011. jún. 28. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A csontot felesleges tornásztatni (drnő csak meg akart ijeszteni), de az izmokat jó, ha minden nap átgyúrod. Azért ne csinálj magad alá a fájdalomtól, szóval csak finoman, mindig kicsit többet.

Mankód van? Nekem mankóznom lehetett egy pár nap múlva, de úgy hogy nem terhelhettem, mert a frissen összeforró csont könnyen elgörbülhet.

2011. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hajlítgatni is kéne..

Az igaz h átkéne gyúrni. :D

Járókeretezek,mert azal könnyebben végzem a dolgaimat( felkelés,wc-zés stb.) mint a mankóval.

2011. jún. 29. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A járókerettel sztem elég könnyű elesni (nagymamám is így esett el. Mankóval egy pici súlyt mindig rá tudsz helyezni (éppencsak, hogy ne fájjon). Ilyen jó időben ha tudsz le is mehetsz sétálgatni. És a törött lábaddal utánozhatod a járást, de komolyabb terhelés nélkül. (A mankóra rakod a súlyt)

Az ebédet se az ágyban edd, nyugodtan menj ki a konyhába étkezni. Nem muszáj egész nap az ágyban feküdni, nekem a combnyaktörésem idején frankó kis felfekvésem lett a derekamon, hát nem egy kellemes dolog. Ezt megelőzheted, ha sokat jársz-kelsz.

2011. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Járkálok én :D

Csak félek hogy rosszul leszek vagy hasonló :/

Meg kevesebbet tudok enni,mint a baleset előtt :S

2011. jún. 30. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Az hogy kevesebbet eszel, normális. Mivel kevesebbet mozogsz, kevesebb energiára van szükséged... Hamar rendbe jössz, csak masszírozd az izmokat!


A csavarok bennt maradnak végleg, vagy kiveszik őket? Mit mondtak?

Elvileg ha kiveszik, az kb fél év múlva lesz.(Bár ez függ a csontképződéstől)

2011. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4hét múlva szedik a csavarokat, az a fém izé még 1 évig benne lesz :(
2011. jún. 30. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztosan rendbe jössz, csak nyugi!


Én 14 éves koromban, focizás közben törtem el a combcsontomat, és teljesen rendbe jött. Pedig nekem először öt hétig gipszben is volt a lábam derékig, tehát egyáltalán nem mozoghattam, csak utána kezdhettem mankózni meg terhelni. Mégis szépen rendbejött.


Te hány éves vagy?

2011. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Uuuu,az se kellemes...

16 éves vagyok :D

2011. júl. 9. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!