Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez igaz? Az inzulin nem tudja...

Ez igaz? Az inzulin nem tudja lebontani a sima cukrot?

Figyelt kérdés
Egy inzulinos cukorbeteg ismerősöm mondta, hogy akkor se ehet sima cukrot, ha bead elég inzulint és utána jó a vércukorszintje, mert nem csak az számít, hanem attól még nem tudja lebontani a szervezete. És hogy hiába jó valakinek a vércukorszintje, ha eszik cukrot, nem kerüli el a szövődményeket. Én eddig úgy tudtam, hogy azért nem ehetnek, mert nagyon hirtelen emeli a cukrot, és nem lehet annyira jól kívülről bevitt inzulinnal követni. De most akkor mi van? Szerinte az valahogy ott marad a szervezetben vagy mi, de hát nem azért adja be az inzulint?
2011. jún. 25. 20:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem hülye az a cukros, aki cukrot eszik. Meg kell tanulni mennyi plusz szénhidráthoz mennyi plusz inzulin kell és ennyi. A cukorbetegség kezelésénél a cél a vércukorszint szinten tartása.
2011. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor került egyébként szóba a téma, amikor az ismerősöm diabetikus csokit evett, és közben beszélgettünk egy másik c.betegről, aki néha eszik cukros ételeket, de ad hozzá az inzulint, és jó marad a vércukorszintje. Erre mondta hogy az nem elég, attól még szövődményei lesznek, mert ott marad a szervezetében. Szóval nem elhízás vagy a szénhidrát mennyisége miatt volt.
2011. jún. 25. 20:59
 13/30 anonim ***** válasza:
Nekem doki mondta, hogy mivel nem vagyok elhízott cukros. Így ha szeretném akkor tanuljam meg, hogy a szervezetem mennyi plusz szénhidrátra mennyi inzulint igényel és nyugodtan egyek cukrosat.
2011. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. :)
2011. jún. 25. 23:05
 15/30 °:Amigo:° válasza:

K Enikő:


"- szénhidrátok glükózra bontásában szerepel és "

Nem, az az emésztés...pont a glukóz serkenti az inzulin kibocsájtást.


Christine:


Jó kis dokid van... (köp)

Szóval ha nem vagy elhízott cukros, akkor nyugodtan egyél cukrosat, mert egy cukorbetegnek az a dolga, hogy kövér legyen.... ?!

Egyed csak...különösebben nem érdekel, mert nem vagy az ismerősőm. Csak az "orvos" hozzáállása megdöbbentő számomra.

(és sajnos jellemző is a magyar "egészségügyre")

2011. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Amigo, igen, köszi, én is észleltem, hogy hülyeséget írtam és javítottam is.

Ment a zöld kéz..

2011. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Most nem azt mondta, hogy egyem kétpofára a csokit, hanem ha úgy van, most ne kopogjon a szememet egy szelet tortára, hanem nyugodtan egyem meg és adjak több inzulint. Szóval örülnék, ha nem köpködnél még virtuálisan se, mert én nagyon szeretem a dokimat.
2011. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 °:Amigo:° válasza:

Én is!

(a tiédet)

:-)))

Sokat tesz a túlnépesedés ellen.

A torta, az valóban létszükséglet, egy cukorbetegnek egyszerűen KÖTELEZŐ !

(sport helyett kell, hogy legalább azt a pár évet boldogan éld le....igaz ?! )

2011. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Neked biztos könnyű például egy lakodalmon hogy kétpofára zabálhatod az édességet, nekem az az egy szelet vékony torta is sokat jelent, amire kemény 4 egység plusz inzulint jelent. És képzeld el 4 éve rendszeresen sportolok.
2011. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 °:Amigo:° válasza:

Nekem ezzel tényleg nincs problémám, igaz nem is vagyok cukorbeteg, de így sem eszek édességet SOHA.

(tényleg, évek óta nem ettem) :-)))


Magamról nem írok, mert elcsodálkoznál...az én példám nem követendő, mert nem átlagos életmódot folytatok (testépítés versenyszerűen, ill. tanultam is, mert szakedző vagyok)

Sajnos mindent ebből a szempontból nézek -szakmai ártalom :-)))

...és a klienseimtől is elvárom, hogy fegyelmezetten étkezzenek.

A Te esetedben inkább csak megelőzésképpen kéne vigyázni az édességgel, a tortával meg főleg !

(ugye tudod, hogy sok benne a zsír és tudjuk mit művel az inzulin a zsírral !?)

Én szóltam....

2011. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!