Van olyan gyógyszer ami segít a májnak lebontani a bilirubint hogy ne alakuljon ki sárgaság?
Nincs, de az UV-fény a bilirubint az oldhatóbb térszerkezetében stabilizálja, így gyorsabban ürül ki.
Amúgy a sárgaság tünet, nem pedig betegség, ezért ha csak azt kezelik, akkor az csak tüneti kezelés lesz, míg a kiváltó ok továbbá is fennáll.
Azt is megjegyezném, hogy a sárgaságnak 3 nagy típusa van: prehepatikus (fokozott vvt. széteséssel járó kórképek), hepatikus (májbetegség pl. hepatitis, cirrózis) és posthepatikus (epeútelzáródás kő, tumor stb miatt) és ezek közül csak a hepatikus függ össze a máj megbetegedésével.
"Azokban a tanulmányokban, ahol a szoptatás optimális körülmények közöt zajlott - azaz az újszülött születése után egy órán belül mellre került, az anyával közös szobában helyezték el, korlátozás nélkül, igény szerint szopizhatott 24 óra alatt legalább 10 alkalommal, kiegészítést nem kapott - ott a szoptatott babák bilirubin szintje normális volt.
A kutatók azt találták, hogy a harmadik és negyedik napon mért bilirubin szint közvetlen összefüggésben volt azzal, hogy a baba hányszor szopott az első napokban. A kolosztrum természetes hashajtó, és - amint azt már említettük - a bilirubin a széklettel távozik a szervezetből. Ha az első napokban az újszülött nem kap elég kolosztrumot, a mekónium nem távozik elég gyorsan a beleiből, így a benne lévő bilirubin visszaszívódik a baba vérébe, ami emelkedett bilirubinszinthez vezet.
Az anya tejtermelése szintén összefügg az etetések számával. Azok a babák, akik 7-11 alkalommal szopiztak az első napon, 86%-kal több tejhez jutottak a második napon, mint azok, akik az első napon csak hatszor vagy annál kevesebbszer kerültek mellre. Természetesen, minél többet szopik a baba, annál több széklete van, és annál gyorsabban ürül ki a bilirubin a szervezetéből."
Ha szükséges, enzim indukciót alkalmaznak: olyan gyógyszert adnak a babának, ami felturbózza a glükoronil-transzferáz (bilirubin bontó) enzim működését.
De először mindig kék fény, aztán gyógyi.
de itt nem babáról van szó
19 éves lány vagyok
Mindenképp menj orvoshoz, mert ennek az OKÁT ki kell deríteni. Ki tudja, hogy nem vagy Hepatitis A, B, E-vel megfertőződve? Általában a HepA a leggyakoribb oka a sárgaságnak és ezt tovább is lehet adni.
De még 500 másik betegség (nem is biztos, hogy fertőzéses eredetű) is okozhat sárgaságot, szóval ezeknek kellene a végére járni.
nem iszok és gyógyszert sem szedek csak ha beteg vagyok és mégis szinte mindig ilyen
ki vagyok készülve tőle:s
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!