Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon izzadok, és ez pszhiés...

Nagyon izzadok, és ez pszhiés eredetű. Nyugtatót szedhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok, és iszonyú stresszes avgyok. Ha suliba megyek vagy bárhová el itthonról folyton ott a nagy folt a pólómon a hónaljamnál. Ha itthon vagyok akkor semmi. Nyáron papucsot is alig merek felvenni mert olyan iszonyaosan izzad a talpam is, hogy csúszkál benne a lábam. A tenyerem úgyszintén. Semmi sem használ, de ez a SA vagy micsoda, nem tudom a nevét amit sokan írnak nagyon veszélyes lehet rengeteg alumínium van benne. Nem akarom kipróbálni, nem akarok rákos lenni.

Voltunk vérvételen, semmi gond sincs a pajzsmirigyemmel.

Szóval nem tudom mit tegyek. Anyukám azt mondta, hogy lehet valami enyhe nyugtatót kéne szednem. Szerintetek? Megyek majd bőrgyógyászhoz, ő hátha tud valamit!


2011. máj. 21. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Magne b6, az idegekre hat a magnézium és nem gyógyszer, nekem jó nyugtató szer és természetesen CSAK VITAMIN!!!
2011. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak amikor szedtem, de nem használt. :S
2011. máj. 21. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne nyugtatót szedned. Sportolj, ha teheted.
2011. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sportolok. De egész nap nem lehet. Iskolába járok, ott meg óráim vannak, és izzadok!! Délutánonként szoktam futni, kézilbdázni. Nem segít.
2011. máj. 21. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor vmi homeopátiás szert...
2011. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szorongás.. ne szedj semmit! borzasztó az..

próbáld meg, mi az, ami oldja a szorongást, zene? jóga?

2011. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen velem is ez van, egyszerűen nem tudok nem stresszes lenni ha egyszerűen az egész közérzetem rossz és nem találok "kiutat" belőle..viszont én kenem magam SA-val, ezért nem izzadok..

18l

2011. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szedhetsz.

De nem fog használni még akkor sem, ha az izzadást megszünteti, és úgy érzed, hogy jól érzed magad. (Tudod, pontosan ugyanezt érzik azok is, akik mondjuk füvet szívnak.)

A kiváltó ok, a lelki problémád mit sem változik a "gyógyszer" hatására. Azt kéne megtalálni, hogy mi az, ami stresszel amikor el kell otthonról menned. (Mondok buta példát: félsz attól, hogy ha megszólalsz, "jót" mondasz-e, vagy butaságot/pontatlanságot. És stresszel, hogy mit fognak szólni az emberek ehhez. Na mármost, ha ez megvan (tehát rájöttél, hogy ez a félelem lehet a probléma gyökere), lejátszod magadban, hogy mi történhet, ha "butaságot" mondasz. Na, mi történhet? Kiröhögnek, más nemigen. Ekkor lejátszod magadban, hogy ez mivel járhat. Igen, szégyennel. De hát valójában nem tök mindegy, mit mondanak, és mit gondolnak? Változik attól valami is tebenned? Nem. Hát akkor? Inkább nevess velük együtt a saját hülyeségeden. Ezzel ráadásul jól össze is zavarod őket, és elveszed a butaság "élét", sokkal hamarabb el fogják felejteni, mint ha kiakadnál rajta. Ha pedig valami olyan dolog zavar, ami nem kezelhető el így (mondjuk idétlen hangod van), sajnos meg kell tanulni együtt élni vele. Én pl. javíthatatlan naív vagyok (az Asperger szindróma egyik "mellékhatása"), igyekszem hát elkerülni azokat a helyzeteket, ahol átvághatnak. Ha nem megy, megpróbálok vinni magammal valakit, akinek jobban működik a megtévesztésdetektora. Ha ez sem megy (azaz egyedül kell kiállnom az arénában), akkor sajnos benne van a bukás (valószínű) lehetősége, akkor ez van. Ha nem jön össze, hát nem jött össze, bumm.)

2011. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és állítólag a zsályatea jó. [link] (Nekem is van egy csomaggal, de még nem próbáltam, pedig rám férne. Ha olyan helyzetbe kerülök, amit az előbb írott módokon nem tudok elkezelni, szépen le szokott verni a víz.)
2011. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!