Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira ideges, stresszes...

Annyira ideges, stresszes vagyok, mit javasoltok, milyen nyugtatót szedhetek, ha szoptatok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 01:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az okot kell kezelni nem a tünetet.
2010. márc. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, de szeretnék végre aludni is, és nem itt ülni. Jobb lenne nekem is és a babámnak is, mert ő nemsokára megint cicil, én pedig képtelen vagyok már aludni is.
2010. márc. 23. 01:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A B-vitamin jó.Èn ha ilyen napom van B-vitamin komplexet szedek napi 1-szem elég,(több féle b-vitamint tartalmaz).
2010. márc. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek az előzővel.Mekkora a babád? Miért ülsz mellette,ha nem beteg? Miért kell éjjel is szoptatnod állandóan? Milyen sűrűn szoptatod? Van elég tejed? Valamilyen rendszert kellene bevezetned! Pl.nappal 2-3 óránként szoptatni, éjjel pedig 4 órát kihagyni.Két szopi között pedig legyen a kiságyában. Nem kell azonnal szopizni neki,ahogy megnyikkan.Az igényszerinti szopi nem ezt jelenti,hanem azt,hogy nem ragaszkodsz ahhoz, pl.hogy csak 3 óránként szoptatod.Semmi baja nem lesz,ha sír egy keveset.Sírás nélkül egyetlen baba sem nő fel.Ha azonnal felveszed,akkor soha nem kerültök ki ebből az ördögi körből. Ma ugyan divat ez a "nem hagyom sírni" dolog,és ráfogjátok az igény szerinti szoptatásra.A babák egy-egy szopikor nem egyforma mennyiséget szopnak.Van amikor keveset,van amikor többet.Ha keveset szoptak,akkor hamarabb kérnek újra,ha többet,akkor tovább alszanak.Nem kell lesni,hogy mikor kel fel.Jelzi azt magától is.

Próbálj rendszert vinni bele,és ne idegeskedj folyton.Esetleg a védőnőtől vagy az orvostól kérj tanácsot.A nyugtató,akármilyen gyönge,nem lehet hosszútávon megoldás.

2010. márc. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A b-vitamin nem nyugtató hanem egy létfontosságú vitamin aminek hiányában az idegek gyengülnek,nem jól müködnek.
2010. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igyál citromfű teát (akár a szoptatós tea mellé lógasd be, ha azt iszol). Nagyon jó!!!
2010. márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A babám nyügös, sírós, alig mosolyog, és magamat okolom, ha nem tudom az igényeit kielégiteni. 4 hós, éjjel-nappal 2-3 óránként szopizik, és egy mell mindig elég neki. Jól hízik, 7 kg. Csak ez az állandó nyafogás, sirás kikészit. Néha rendesen "félek" tőle.
2010. márc. 23. 08:08
 8/10 anonim válasza:
estleg sedatif pc,homeopátiás nyugtató,de inkább kérd ki orvos,vagy gyógyszerész tanácsát
2010. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáj ki homeopátiás szert,erről kérd ki az orvos vagy a gyógyszerész tanácsát.Én magneB6-ot is szedtem,szerintem az is jót tett az idegeimnek(4 hónapos koráig hasfájós volt,állandóan ordított szegényke még éjszaka is).És próbálj úgy szoptatni ahogy az előttem szólók mondták.Nyugi kialakul a napirend és ahogy nagyobb lesz úgy hozzászokik,hogy átaludja az éjszakát.

Tudom nagyon nehéz,de a baba megérzi ha magadat marcangolod és rosszkedvű vagy.Bár nem könnyű nyugodtnak,türelmesnek és boldognak lenni ha éjszkánként nem tud aludni az ember.Én mindig azt mondogattam magamnak,hogy ezen is túl leszünk egyszer.

Remélem megoldódnak a gondok és rendben lesz veletek minden!

8 hónapos baba anyukája!

2010. márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia, az én babám is ilyen nyafi volt mindig, és sokat kelt szopni éjjel. könnyű mondani, hogy úgy kell szoktatni...nem minden babát lehet úgy szoktatni. na mind1, nem is ez a lényeg. a citromfű teát én is javaslom, vagy esetleg veronicát (veronica officinalis), és azzal tudlak bíztatni, hogy majd jobb lesz, hidd el, ha kitartó és türelmes vagy, és kielégíted az igényeit. az enyém 15 hós, és már sokkal jobb. alapjában mmost is nehéz gyerek, de nagyon nevetős, jó humorú kislány, akkor nyűglődik, ha álmos, vagy beteg. éjjel már "csak" 1-2x kel, ami a régebbi 7-8hoz képest valóságos felüdülés.
2010. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!