Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hormontabl...

Mi a véleményetek a hormontablettákról?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnya a bőröm, semmi nem használ neki. Valószínű, hogy a bőrgyógyász azt írná fel. Az érdekelne, hogy mik a tapasztalataitok. Én eddig inkább negatívumot hallottam róla.
2011. máj. 16. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

nő vagy vagy férfi?

Ha nő akkor fogamzásgátlót fog felírni, valószinüleg diane-t. Naygon sokaknak szépen rendbentartja a bőrét és kellemes mellékhatása, hogy egyben fogamzásgátló.

A szedésénél rendszeres orvosi ellenőrzés kell, ha nézik rendszeresen a hormonszintet,akkor nincs baj.

2011. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Diane 35, ismétlem 200-adszor is, nem fogamzásgátló, súlyosan károsítja a májat tartós szedés mellett, ezért csak max. 6 hónapig lehet szedni.

Ha ettől sem lesz jobb és újra kijön, el kell menni egy endokrinológushoz és hormonvizsgálatot kérni pajzsmirigyre, mert általában annak alulműködése okoz hasonló tüneteket.

2011. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kedves előző, nagyon tévedsz. csak kis százalékban okoz a pajmirigy bőrproblémákat.és a diane-t (megfelelő ellenőrzés mellet,ami az évi 2 vérvizsgálatot jelent) évekig lehet szedni.

Igen van akinek a pajzsmirigyével van gond. De nagy általánosítás azt hinni, hogy ez általános.

Igen,a diane okozhat májkárosodást.

Ha nem ellnőrzik rendszeresen a hormonszintet.

Tehát ne általánosítsunk.

2011. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is nagyon csúnya volt a bőröm és semmi sem használt, bőrgyógyász sem tudott segíteni ,antibiotikum kúrát csináltam többször de utána mindig visszatért,hormon tablettát pedig nem mertem bevállalni.

Aztán megtaláltam a megoldást, 2 dologgal

b3 vitamin és cink kombinációjával, és 3 hét után már teljesen szép volt a bőröm.

Az elején elég nagy dózisba szedem b3 500 mg, cinkből 50 mg ot. és olcsó is mert 3 havi adagom 3000 ft. :)

Most már csak egy sima arclemosót használok ,mert nincs több patti meg mitesszer

2011. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"(megfelelő ellenőrzés mellet,ami az évi 2 vérvizsgálatot jelent) évekig lehet szedni. "


Ez nem igaz. A Dianét nem csak azért nem lehet tartósan szedni, mert májkárosító (hiszen ezt lehet ellenőrizni a vérvételekkel, nem a hormonszintet!!!!!!), hanem azért, mert annyira erős, hogy akár tartósan is leállíthatja a peteérést. Ha vki több évig szedi, jó esélye van rá, hogy a büdös életben ne legyen többet normális ciklusa.

2011. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hűha! Igazán ellentétes hozzászólásokat írtatok. Ez esetben még azt kérdezném, hogy pajzsmirigy problémánál mit szokás adni. És az endokrinológián? Az a b3+ cink jól hangzik.:)
2011. máj. 17. 19:19

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!