Atopias dermatitis okai?
20 éve van ilyen típusú ekcémám.
Nem hordott édesanyám túl, akkor születtem mikor kellett.
Ez örökletes betegség, nálunk a családban volt ekcémás, igaz nem ilyen típusú ekcémájuk volt/van, de van, így ezt sikerült örökölni.
Az elmúlt 20 évben MINDENT kipróbáltunk/tam. Az összes szteroidos krémet/Elocom, Protopic, Mofuder, Soventol stb/, fürdetőt mikor gyerek voltam, speciális szappant, gyógyszertári kevertkrémet, ilyen-olyan terápiát, étkezésben kiiktattam mindent, szedtem gyógyszert, stb.
Tudni kell, hogy ez a betegség periodikus, tehát nem tart egész évben mind a 365 napig, hanem valamikor előjön, marad pár hónapot/évet, majd eltűnik van hogy évekre, és ez megy örökké.
Azonban hála az égnek egy orvosprefosszor elkezdett behatòbban foglalkozni csak ezzel a betegséggel, és sok mindenre jutott! A legfontosabb dolgokat itt meg is osztom.:
- Sokáig azt hitték az orvosok, hogy ez a betegség lényegében táplálékallergia, de Marcello Monti orvosprofesszor ezt megcàfolta. A betegség valódi oka az, hogy egy bizonyos fehérje/amit most hirtelen, mint logikus nem tudom megmondani melyik/ részben, vagy egészben hiányzik a bőrünkből, és emiatt alakul ki a betegség. Ezt a fehérjét egyelőre pótolni nem lehetséges a mai orvostudomány szerint. Tehát az atòpiás dermatitisznek SEMMI köze a táplálékallergiához, vagy a hisztaminhoz, ezáltal az erre fogott diéta felesleges, sőt sok esetben káros is lehet, ugyanis pl én papíron kb 50 ételre vagyok allergiás, és ha ezt mindet elvették volna tőlem gyerekként, akkor nem lettem volna épp valami normális ember. Mivel a betegségnek a hisztaminhoz sincs köze, így teljesen felesleges, sőt tilos ilyen típusú gyógyszereket szedni.
- A szteroidos krémek FÜGGŐSÉGET okoznak a bőrben, ezáltal az ekcéma jobban kiterjedhet/jellemző is nálam/, és egy idő után hatástalanok is lesznek/ez nálam be is következett/, tehát használatuk TILOS. Ráadásul rengeteg mellékhatásuk van. Pl Protopic kezelés után elég sok betegnél rák alakult ki...De van sok egyéb súlyos mellékhatás is, ami miatt tilos ezeket használni teljesen. Igazából be kéne őket tiltani.
- A szteroidoktòl függő bőrt, és a gyógyszerektől függő szervezetet le kell szoktatni ezekről a ,,gyògymòdokròl" és azonnal abbahagyni a ,,kezelést", mert többet ártanak, mint használnak.
-Az ekcémás felületet úgy kell kezelni, mint egy sebet. Tilos, hogy víz érje, víz helyett tanácsos inkább hipermangánnal tisztítani/orvossal kell feliratni, nekem fel is írták/ egészen addig míg TELJESEN el nem múlik az ekcéma, és utána is tilosak a hosszú fürdők, mert a fürdés egyre csak ront a helyzeten.
-Ekcémás bőrre való szappan NEM LÉTEZIK! Mind árverés! Az ilyen olyan vitaminos vackok nem képesek felszívòdni a bőrben, tehát hatásuk 0, az olajos szappanokat pedig hosszabb ideig kell mosni, tehát több víz éri az ekcémás területet, ami csak ront a helyzeten, nem pedig segít, ráadásul az olajok nagyrésze/szinte 100%-a/ rövid időn belül a lefolyòban végzi, így képtelen a hatását kifejteni. Ráadásul a szappanok mind kivétel nélkül lúgos anyagok, amik az ekcémás bőrre nézve egyáltalán nem jótékony hatásùak.
- A viszketés annyira kényszeres, hogy azt megállni kb lehetetlen, tiltani pedig TILOS! Pszichológiai oka van annak, hogy a gyereket TILOS tiltani a vakaròzástòl. Egyrészt nem is lehet megállni, másrészt ha nem vakarjuk az érintett részt, akkor egyre jobban fog csak viszketni.
- A betegségre létezik valódi terápia, ami a betegek nagy részének bevált, ez a Marcello Monti orvosprofesszor általi terápia. 0 szteroid, 0 víz, diétát nem kell tartani, és a vakaròzás is megengedett, mégis hatásos. Én egyelőre a terápia elején járok, speciális krémet még nem rendeltem, de konzultáltam Monti társával, és azt mondta, hogy egyelőre az nekem nem is kell, mert bár az egész testemen jelen van az ekcéma nem olyan fokú, hogy más is kelljen. Követem az előírásokat, és már szebb a bőröm, és nem is vakaròzom annyit! Eddig mindennapom vakaròzással telt, és ahhoz képest már sokkal jobb.
Tehát helyes lépések: Letenni mindent, ami az itthoni orvosok írtak, a vizezést elfelejteni az ekcémás helyeken, helyette hipermangánnal tisztítani azokat a helyeket, és belevágni a terápiába egy esetleges konzultáció után.
Van csoportunk facebookon/Derma Club/, ott lehet kérdezni a doktornőtől, illetve a csoport tagja maga Dr. Monti is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!