Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek atopiás dermatitis-es a gyermeke? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

12 hetes a kislányom, kb. 2 hete jelentkezett. A múlt hét végén "kikezeltük",de már megint előjött. Sokszor nyugtalan, nem tud aludni, gondolom viszket neki. A kevés alvás miatt már én is nyugtalan vagyok, semmire nincs időm szegényke miatt, mindig vele kell lenni, babusgatni. A kérdéseim a következők.

1. Mit nem ehetek szoptatás alatt, nektek milyen tapasztalataitok vannak, mi váltja ki?

2. Ti mit csináltok a viszketés enyhítése érdekében? Pl.: mivel kenitek a kicsi bőrét, hányszor egy nap stb...

3. Ti tudtok pihenni a baba mellett? Vagy nektek is sokszor egész nap nyugtalan?


2009. aug. 22. 05:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 4,5 hónaposan jött ki. Óriási gond volt az alvással. Csak a szteroidos krém/oldat hozta helyre, amit előszö a gyerekorvos írt fel azután a bőrgyógyász. Aztán olyan 6 hónapos volt ráleltünk a Babe ureás testápolóra, na az helyrehozta.. Most 13 hónapos 2 folt van ami nehezen múlik, de 1 éves korára derült ki hogy tejérzékeny, szóval valószínű emiatt volt az egész. Én azt tanácsolom 3 hétig tarts teljes tejmentes diétát, tehát olyat sem egyél ami nyomokban tejet tartalmaz. És szerintem meg fog oldódni az ekcéma is meg az alvás is. Mert nagyon hasonló dolgokat írtál le mint az én babámnál volt.
2009. aug. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Megpróbálom, reméljük bejön. Mert ez nem egyszerű sem babának, sem anyának. És annyira sajnálom drágámat.
2009. aug. 22. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


10 hónaposan jött elő a kisfiamon.Először a gyerekdoki sima allergiára fogta, de amikor 3 hét után már szinte lerohadt (bocsi) a bőre, elvittük bőrgyógyászhoz. Előtte a háziorvos calcimusc ampullát adatott vele, hogy majd atttól elmúlik... Nem múlt.

Szóval, bőrgyógyász rögtön mondta, hogy semmi köze allergiához. Az atópiás dermatitis nem más, mint örökletes ekcéma, amit valamely hozzátartozótól örökölt, és allergiához semmi köze. Kvázi nem kell kísérletezni, hogy mi válthatja ki, kaja, pia, mosószer, stb...

Nekünk írt fel rázókeveréket, amivel este fürdés után kellett bekenni,és ez enyhítette a viszketést. Kaptunk gyógyszertárban kikevert krémet, nappalra. valamint egy drága kencét, Advantan a neve, amivel csak végszükség esetén szabadott kenni. 4 nap alatt helyrejött a kisfiam bőre.

Ja, mégvalami... Gyógyszertári fürdetőt szabad csak használni!!!

Jobb esetben 6 éves korukra kinövik. Az őszi, téli hónapok a legrosszabbak, tavasszal, nyáron amikor süt a nap, többet van levegőn, esetleg pucérkodik, az előnyösen befolyásolja a "betegséget".

Nekünk tavasz óta semmi baj... Kiváncsi vagyok, hogy ősszel előjön-e megint...


17 hós anyuka

2009. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!