Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi dolgozók ti is...

Egészségügyi dolgozók ti is úgy gondoljátok hogy egy lelkiismeretes orvos egyenként vizsgálja meg a betegeit? Szerintetek is az a etikus ejárás hogy egyenkénti vizsgálat van?

Figyelt kérdés

Mért gondolják azt páran hogy iskolásoknál akár csoportba terelve meztelenül mások előtt vizsgálhatják meg a fiatalokat?Szerintetek sem etikus és tisztességes eljárás ez?Szerintetek is tiszteletben kell tartani a betegeket?


Ezen a témán sokan vitáztak.És páran úgy gondolják,hogy igen is mivel őket nem zavarja ,ha akár meztelenül vizsgálják meg más előtt,ezért ez normális eljárás lenne és így kellene eljárni,ezzel nincs semmi baj.


De a többséget igen is zavarja,nem az a normális ha tiszteleben tartunk másokat,és diszkrét környezetet teremtünk ilyenkor?


2011. ápr. 4. 19:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

19:44


A lányoknak nem volt intim vizsgálat nálunk, de elég megalázó volt egy szál bugyiban 20 másik lány előtt várakozni. Bennem ez megmaradt és nagyon rossz emlék, utána mindig beszólogattak a hibáim miatt. Lehet hogy neked nem volt ilyen az életedben, de ha átélted volna akkor megértenéd, mert ez nem kis nyomot hagy az emberben mikor évekig csúfolják olyasmik miatt amiről nem tehet. Már felnőtt vagyok, de még mindig gátlásos, szégyenlős... pont ezek miatt. Úgyhogy nagyon ellene vagyok, az én gyerekemet nem fogja senki sem így vizsgálni mert nem fogom megengedni.


Zuhanyozni se mások előtt szokás egyébként, azért van függöny vagy fal zuhanyzók közt a jobb helyeken.

2011. ápr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

77 és 71%-os annyira igazatok van!!!


Teljesen egyetértek veletek.Igen valakiből nem vált ki gátlást,ha mások előtt vizsgálják,vagy mások előtt kell szinte egy száll semmiben lennie,de a legtöbbünket igen is zavarja,szóval nem az a jellemző,hogy simán ott ácsorogsz mindenféle zavar nélkül.Aki igen jó adottságokkal bír az sem szereti közszemlére tenni magát mások előtt mi közben vizsgálják.És az sem igaz csak azokat zavarja akik elégedettlenek magukkal,vagy átlag alattiak lennének,simán átlagos vagyok,de igen is zavarna.


És teljesen igazad van 71%-os nem hiába vannak tövénybe jogok rögzítve,amelyek a mi védelmünket szolgálják elvileg.


Egyébként igen is szokták egymást néha nézni,és ha valaki valamiben eltér,akkor kibeszélik akaratlanul is és az egész osztály is megtudhatja,az évfolyamtársaimnál volt erre példa még mi is tudtuk.Meg ha nem is beszélik ki,mert nekünk elég jó a közösségünk,akkor is nagyon rossz érzés.Én meg még kérdezgetni is szeretnék,de nem más előtt,szóval hogyan tegyem meg ezt.


De már mondtam én azt kérdeztem hogy mi lenne a helyes eljárás?

2011. ápr. 5. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!