Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi dolgozók ti is...

Egészségügyi dolgozók ti is úgy gondoljátok hogy egy lelkiismeretes orvos egyenként vizsgálja meg a betegeit? Szerintetek is az a etikus ejárás hogy egyenkénti vizsgálat van?

Figyelt kérdés

Mért gondolják azt páran hogy iskolásoknál akár csoportba terelve meztelenül mások előtt vizsgálhatják meg a fiatalokat?Szerintetek sem etikus és tisztességes eljárás ez?Szerintetek is tiszteletben kell tartani a betegeket?


Ezen a témán sokan vitáztak.És páran úgy gondolják,hogy igen is mivel őket nem zavarja ,ha akár meztelenül vizsgálják meg más előtt,ezért ez normális eljárás lenne és így kellene eljárni,ezzel nincs semmi baj.


De a többséget igen is zavarja,nem az a normális ha tiszteleben tartunk másokat,és diszkrét környezetet teremtünk ilyenkor?


2011. ápr. 4. 19:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném,hogy akik azt hangoztatják,hogy igen is nyugotan vizsgálják a diákokat egymás előtt akár teljesen meztelenül úgy is túl élik,erre hivatkoznak,azok egyike sem diák már elég rég óta.
2011. ápr. 4. 19:34
 2/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Annak idején nálunk is futószalag volt, de a méltányos valóban az lenne.
2011. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt néha hogy együtt vizsgáltak,de olyankor semmi olyan jellegű vizsgálat nem történt.Most meg már vannak intim testrészeket érintő vizsgálatok is,és ott azért nagyon is kellene a diszkréció.De egy sima vizsgálatnál is.
2011. ápr. 4. 19:36
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem bántásból de te hány iylen kérdést fogsz még kiirni? Én egészségügyi dolgozó vagyok,és egyetértek veled,nem etikus ,de az élet igazságtalan. Hiába lázadsz a világ nem fog megváltozni,sok olyan dolog lesz még ami bökni fogja a csőrödet jobb ha hozzászoksz.

És ezen tényleg ne sértődj meg,kamasz koromban még én is szinte mindenen fennakadtam és felidegesítettem magam,de nem érdemes.

Látod,mostmár ketten minimum egyetértünk veled,de így sem fog változni a helyzet.

Ha ez némiképp megnyugtat,a felnőttekkel sem etikusan járnak el sok esetben az orvosok,ápolók,terapeuták,liftesfiúk,stb Sőt a munkahelyek nagy részén is szarnak magasról az etikára meg az emberi jogokra,ha ez mindig így meg fog rázni téged akkor kemény életed lesz (és állandó elégedetlenkedéssel fog eltelni).

És tényleg nem sértő szándékkal írtam.:)

2011. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Milyen "intim" vizsgálatról beszélsz? Az iskolaorvos nem csinál semmi "intim" vizsgálatot. és nem "betegeket" vizsgál. csak egy általános ellenőrzés.

És marhára nem értem mi a baj azzal, hogy le kell vetkőzni.Miért a tornaóra után fürdőruhában zuhanyzol? éppen eleget láthatnak a többiek.

2011. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Orvosi titoktartás. Ha még jelent ez a szó valamit. És ne tessék a zuhanyzóval jönni.
2011. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
orvosi titoktartás? arról, hogy gerincferdülése van? vagy nincs? mondjátok már meg mi lenne az a hatalmasintim titok amit az iskolaorvos vizsgál? mert én ugyan nem emlékszem semmi ilyesmire.
2011. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

19:40 vagyok szerintem arra gondolt a kérdező hogy 12-13 éves gyerekeknél vetnek egy pillantást a fütykösre,hogy nincs e fitymaszűkületük. Viszont egyrészt ezt nem ltáják a többiek,másrészt meg hiába irják itt a kamaszok ,hogy van nekik saját orvosuk,nem fognak elmenni az urológushoz,sőt a szüleiknek sem mernek szólni. Meg lehet nézni a szex témakörben hány fitymaszükületes kérdés van.

Másrészt lányok fiuk vegyesen biztos nem vetkőznek,azonos neműeknél meg ugyan miért olyan gáz ha le kell venni a pólót? Főleg ebben a korosztályban amiről írtam.

Ettől függetlenül még mindig azt mondom,hogy nem etikus (ha már ez volt a kérdés) de azzal is egyetértek,hogy nem kell belehalni.

2011. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem zuhanyzunk,nincs is működő zuhanyzó,ahol meg van ott sem nagyon használják,de ez más kérdés.


De nem a vizsgálatokat kérdőjelezem meg,vagy fontosságát.

Hanem az kérdezem hogy nem az az etikus eljárás,a normális,hogy ha főleg intim területet érintő vizsgálat van,mellet néznek,vagy nemiszervet,akkor egyenként kell megvizsgálni,nem más szeme láttára valakit.Mert úgyebár nálunk csak egy embert tudtak mindig is vizsgálni egyszerre,ahogy gondolom máshol is.

Mért ti engednétek,hogy más előtt vizsgáljanak meg akár meztelenül?Mért kellen ott lennie bárkinek is,ezt nem értem.

2011. ápr. 4. 20:00
 10/22 anonim ***** válasza:

engem nem zavar,ha akárki előtt vizsgálnak meg. Miért kéne, hogy zavarjon. az sem zavar, ha meztelenül vagyok más előtt. Szerintem nagyon túl van ez hisztizve, mindenki úgy csinál mintha soha nem vetközött volna a fél osztály előtt, sőt nem tudna a fél osztály minden bajáról. általában azt is pontosan tudja mindenki, hogy ki mikor menstruál.

Nem értem miért kell bolhából elefántot csinálni.

2011. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!