Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi dolgozók ti is...

Egészségügyi dolgozók ti is úgy gondoljátok hogy egy lelkiismeretes orvos egyenként vizsgálja meg a betegeit? Szerintetek is az a etikus ejárás hogy egyenkénti vizsgálat van?

Figyelt kérdés

Mért gondolják azt páran hogy iskolásoknál akár csoportba terelve meztelenül mások előtt vizsgálhatják meg a fiatalokat?Szerintetek sem etikus és tisztességes eljárás ez?Szerintetek is tiszteletben kell tartani a betegeket?


Ezen a témán sokan vitáztak.És páran úgy gondolják,hogy igen is mivel őket nem zavarja ,ha akár meztelenül vizsgálják meg más előtt,ezért ez normális eljárás lenne és így kellene eljárni,ezzel nincs semmi baj.


De a többséget igen is zavarja,nem az a normális ha tiszteleben tartunk másokat,és diszkrét környezetet teremtünk ilyenkor?


2011. ápr. 4. 19:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

De ezt nem csak 12-13 évesekre értem,azért a polónál lányra gondoltál,hát bizony ott már bőven van mell.De ezt akár 16-18 éveseknél is megcsinálják,hogy felsorakoztatnák őket pucéron és végig nézetnék hogyan vizsgálják a másikat.

Szóval nem a vizsgálatok ellen van itt szó,hanem hogy ha csak egy diákot tud nézni,akkor elve nem kell ez a tömeges meztlenrevetkőztetős eljárás,persze hogy túl lehet élni,de ez roppant megalázó,nem valami állat csordáról van szó.Szóval ilyesmikre gondoltam.

2011. ápr. 4. 20:05
 12/22 A kérdező kommentje:

Mért baj?-,mert mi nem szoktunk eleve meztelenre vetkőzni egymás előtt,szégyenlősek vagyunk,még otthon sem jön be anyám kopogás nélkül hozzám.Attól,hogy egy osztályba járunk még nem meztelenkedünk egymás előtt,én nem az egymás előtti alsóneműben való szégyenlősségről írók,bár van osztálytársam aki még a polóját sem meri levenni.De attól,hogy valaki valakikkel együtt jár iskolába,vagy munkába mért kellene hogy előttük vizsgálják akár meztelenül,bocs de ez nem normális eljárás szerintem.


Szóval nagyon megalázó lenne.


Oké te eleve nem vagy szégyelős,bárki előtt levetkőzől mármint aki veled egynemű,de a többség nem ilyen,és azoknak nagyon is megalázó.

Honnan tudod hogy más osztálytársadnak nem lenne az,ha a fél osztály előtt tök meztelenre kellene vetkőznie és úgy vizsgálnák meg.Akár úgy néznék meg a nuniját,hogy az a többi végig nézi.

Azért mert neked nem az a többségnek az,és itt nem az alsóneműben megjeleni egymás előttre gondolok,hanem amikor tényleg olyan testrészeket néznek amiket azért akárkinek nem mutat meg az ember,ott szerintem nincs másnak helye,főleg ha zavarja.

2011. ápr. 4. 20:11
 13/22 A kérdező kommentje:

Itt nem vizsgálatok ellen írok,nem azokat kérdőjelezem meg.


Hanem azok etikus lezajásáról.És nem arról hogy alsóneműben kell egymás előtt lenni,hanem valamikor szinte minden ruhától meg kell válni és szerintem ilyen esetben másnak,idegennek nem szabad ott lennie.Azért más egy alsóneműben történő vizsgálat és egy anélküli.

2011. ápr. 4. 20:15
 14/22 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj már. és tornaórán bugyira húzod a tornadresszt? és az uszodában szintén bugyira a bikinit? ugyan én már vagy 25 éve voltam tizenéves, de soha nem zavart az ilyesmi,nem is ismertem olyat aki ennyire szégyenlős lenne. És a gyerekeim sem azok, se a barátaik. Ez már nem normális. nem mehetsz el egy osztálykirándulásra egy strandra. vagy mindíg extra öltözködési lehetőség kell?
2011. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

19.55-ös!


Itt nem arra gondolok,hogy az orvos nézi meg a fütyit,meg hogy az orvos előtt kell levetni a polós és az zavaró,az a dolga.



Hanem van hogy úgy nézi meg a fütyköst hogy mögötte ott áll még pár osztálytárs,szóval előttük,vagy eleve kijelenti meztelenül kell az össze fiúnak sorbaállni és úgy nézi.Szóval a többiek mindent látnak.


Lányoknál meg melltartó nélkül felsorakozni és a többiek szeme láttára vizsgál még kényesbb helyeken is meg.


Szóval mások szeme láttára és ez nagyon kínós,szorongó érzés.


Én ilyenekre gondoltam,hogy ez etikátlan.

2011. ápr. 4. 20:23
 16/22 A kérdező kommentje:

A tornadresszt mindig is bugyira húzták fel,hol élsz te,hogy azt hiszed alatta nincs semmi?Annyi hogy a dressz alatt,ami már nincs,csak alsóba néhány helyen,de ott sem jellemző mára,nincs trikóés a dressz fölé sokszor poló húztak.


Mért azt hiszed torna nadrág alá meg nem vesznek fel a fiúk alsót? és,csak a nadrág van rajtuk.

Strandolni még nem voltunk együtt,de az más lenne.Az öltözőbe gyorsan átöltöznénk,nem percekig állnék meztelenül felsorakozva.Előbb még diák voltál,most meg felnőtt vagy mi?Meg strandolásnál nem nyomkodják meg,vagy fogdossák meg a tested mások előtt,oda szórakozni megy az ember,gyorsan átöltözik,fél perc alatt és már kész.Egyébként tudod hogy öltözik sok lány át,,nem tök pucéra vetkőzik és aztán meg fel,hanem leveszi a felsőjét,felkapja a bikini felsőt,(van aki poló alul leveszi a melltartót és gyorsan felveszi a bikini felsőt és amíg takar a poló még akkor veszi csak le a nadrágot és fel a bikini alsót és csak a legvégén szabadul meg a polótól,addig is az takar,ilyen az egyik osztálytársam is),aztán leveszi a nadrágot,bugyit gyorsan és fel a bikini alsót,aki meg egybe fürdőt hord,az poló alá veszi fel és csak miután felvette veszi le a polóját.Szóval nem az van hogy totál pucéra vetkőzől és utána veszed fel a cuccot,egyet leveszel,egy másikat meg fel.De ha szégyenlős had öltözzön így,engem nem zavar,neki meg így jobb,mit akadjak ki ilyenen,neki így jó,így kényelmes..

2011. ápr. 4. 20:31
 17/22 A kérdező kommentje:

De én átszoktam öltözni rendesen csak gyors vagyok,le a melltartót,fel a bikinit és már kész is,szóval nem vagyok extrém eset,de van aki strandon úgy öltözik,ahogy leírtam,mondom van ilyen osztálytársam,de nekem nincs vele bajom.Neki így jó akkor így jó.


De attól hogy átöltözök simán strandon az öltözőben,még nem tartanám helyesnek és zavarna igen is ha más előtt akarnának megvizsgálni meztelenül,ez két teljsen eltérő élethelyzet.Nem is tudom hogy lehet ezt ide hozni példaként.Azért más hogy valaki gyorsan átöltözik,vagy a mellét vizsgálja mások előtt,átöltözéskor eleve senki nem néz,alíg fél percig tart.

2011. ápr. 4. 20:36
 18/22 A kérdező kommentje:
Nyári táborban meg voltam igaz csak 2 alkalommal,de az sem azonos az orvosi vizsgálattal,attól hogy zavarna ha más előtt meztelenül vizsgálgatnának attól mért ne mennék el kiránulni,vagy táborba?Táborba válaszfalas tusolok vannak és senki nem nézegeti a másikat,elmennek nagy töröközőbe a zuhanyzónál meg falakasztják,senki nem nézi a másikat,én meg mindig is a barátnőimmel mentem el zuhanyozni.De ettől még nem engedném hogy előttük vizsgáljanak végig,de ha választanom kellene idegen előtt,vagy a legjobb barátnőim előtt persze hogy a barátnőim lennének,de ők eleve nem is néznének oda. a vizsgálat alatt,eleve azonos véleményen vannak velem.
2011. ápr. 4. 20:42
 19/22 anonim ***** válasza:

TÚlreagálod.. És ha van melle egy 13 évesnek? A többi lánynak is van,vagy lesz,láttak már ilyet nem fogják a te melledet bámulni..

Férfiak úgyszintén

2011. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves 87 százalékos!


Az orvosi titoktartás nem egyéni ízlés kérdése, hanem egy törvényben biztosított jog, de lehet, hogy alkotmányos szinten is rögzítve van. Ne velem tessék vitatkozni, hanem a törvényalkotókkal.

Az pedig, hogy mit akarok mások tudomására hozni az egészségi állapotommal kapcsolatban, azt hadd döntsem el én.

2011. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!