Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol tudom megtalálni azt az...

Hol tudom megtalálni azt az orvost aki anno kiszedte az orrmandulámat? Lenne egy kis dolgom vele.

Figyelt kérdés

életem legrosszabb élménye volt. az az orvos engemet megütött többször is, mert ellenálltam. ordibált velem, minden szarnak elhordott, rázott, az ápolói meg röhögtek... bele kényszeritett abba a székbe, és úgy altatott el hogy majdnem megfulladtam az ijedtségtől. Mint kiderült pár hónapra a sokkra, amikor beszélni alig tudtam "ismeretlen okok miatt", semmi baja nem volt a manduláimnak, az orvos hülye volt, az igazi bajom egy allergia, ezért volt orrhangom és volt/van sokszor teli az orrom. a szüleimnek sosem mondtam el. hogy tudom előkeresni? kb 6 éves voltam, de be akarom verni a pofáját!


19/srác


2011. márc. 29. 12:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Félek az orvosoktól, paranoiásan."-

a bosszú nem old meg semmit - csak még nehezebb helyzetbe kerülnél.

Kedves Kérdező, bocsáss meg neki, és akkor elmúlik a beteges félelmed is, boldog lehetsz.

2011. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

jelentsd fel, az a legális út, nem?

nem úgy értettem, hogy őőőőőő :), ő is ember, de nehéz lenne neked tanut találni, hogy bizonyítsd mi volt 13 éve (s ha találsz is lehet nem is emlékeznek már rád)


szerintem a felfogóképességes válasz nekem jött :)) de én tisztába vagyok az egészen jó felfogóképességemmel és nem támadni akartalak, sőt sajnálom, hogy ilyenben volt részed, de erre nem a verekedés a megoldás

2011. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
én nem tudom leszarni. Anyám a büfében csevegett egy másik tyúkkal.... soha nem bocsájtom meg neki. azt sem tudták amikor felkeltem miért sirtam annyira.... akkor persze előkotorták anyámat... sajnálom hogy nem rúgtam akkoriban tökön a szemetet. idáig meg azért nem nyitottam ki a számat mert szégyelltem hogy velem ilyen történt.
2011. márc. 29. 13:02
 14/22 A kérdező kommentje:
de feltünt.... mindenféle doktorhoz, pszichológushoz logopédushoz meg a fene tudja mikhez hurcibáltak. kamaszkoromra elmúlt.
2011. márc. 29. 13:04
 15/22 A kérdező kommentje:
egyébként ez még lehet a szexualitásomra is kihatott valahogy, mert nem esik jól ha hozzámérnek, és biszex lettem...
2011. márc. 29. 13:09
 16/22 anonim ***** válasza:
azért éppen mindent ne fogj arra az orvosra, az ember nem valamitől lesz biszexuális
2011. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
hát a sokk sok mindenre képes. ráadásul az elesettebb kinézetű fiúk tetszenek, vagyis tuti amiatt.
2011. márc. 29. 13:23
 18/22 anonim ***** válasza:

Csendben végigolvastam a kommenteket, és az a vélményem, hogy a te életedben minden kis elb@szott dologért az az orvos felel... Nos, az biztos, hogy ártott, de kicsit túl sok mindent kensz másokra. Anyukádra, az orvosra, azokra, akik nem tudtak segíteni, mert nem mondtál semmit...

Itt az ideje, hogy megértsd, felfogd, hogy történt, ami történt, nem lehet rajta változtatni. Az orvos egy genyó volt, de ezért nem te, vagy anyukád, vagy akárki más a hibás. Itt az ideje feldolgozni, illetve azzal foglalkozni, hogy hogyan dolgozd fel és kezeld a dolgot puszta emlékként. Ezen, megsúgom, semmilyen erőszak, per nem fog segíteni. Most felnőttfejjel meg kellene tenned azt, amit gyerekként nem tettél meg: beszélned kell róla valakivel, aki meghallgat. Mázsás teher jönne le a válladról, képes lennél újra normálisan élni, orvoshoz menni. Ehhez pedig nem az orvost kell felkeresni (ha nem praktizál már, akkor lehetetlen, meg amúgy sem emlékezne senki rád), hanem egy olyan szakembert, aki segít rajtad. Szerintem ha az orvost abajgatod, és így elmerülsz az önsajnálatban (felemlegeted a sérelmeid, hogy ki hol hibázott, utólag keresed, hol lehetett volna segíteni a dolgon, és bosszút akarsz állni), csak a saját gödrödet mélyíted. Pont így biztosítod magad afelől, hogy ne léphess rajta túl, az ilyen dolgok elengedése nem bosszú, hanem "megbékélés" által tisztulnak meg.

Nem tudom, már elmondtad-e anyukádnak pl, de így 19 évesen nyilván már tudod, hogy nem kell szágyellned magad, esetleg az is segítene, ha neki elmondanád, de én a szakembert javaslom. És nem feltétlenül súlyos tízezrekért, hanem ingyenes lelkisegély is létezik, nekem is segítettek egy krízishelyzetben már.


Inkább abba fektesd az energiáidat, hogy helyrejöjj, ne abba, hogy még szánalmasabbnak érezd magad (mert lehet, hogy most nem hiszed, de a bosszú után csak rosszabb lenne).


A szexuális beállítottságod ilyesmi nem befolyásolja (nem szexuális támadásban volt részed), de ha kimondott szexuális zavaraid vannak (ide tartozik az érintés kellemetlensége), az talán köthető az esethez.


Szóval én azt javaslom, hogy inkább állítsd magad talpra. Épp itt lenne az ideje.


26/N

2011. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
elolvastam, és hát lehet hogy van benne igazság, de annyira nehéz. sosem tudok megbocsájtani, megbékélni. annyit szorongtam miatta...
2011. márc. 29. 13:38
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem is kell egyedül megtenned, ezért vannak a szakemberek. Hidd el, a legjobb, amit tehetsz, ha ehhez segítséget kérsz.
2011. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!