Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem igényeseb...

Az emberek miért nem igényesebbek magukra?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért kell a sok gagyit hordani, és miért nem tudnak az emberek tartósan befektetni drágább, de jobb dolgokba. Gondolok itt pl. napszemüvegre. Megvesszük a gagyit, mert az divatos meg ócccsó, aztán a szemünket tönkre cseszi seperc alatt. A szemüveg kibír egy nyarat és csókolom. Ehelyett miért nem lehet összespórolni egy drágább, de tényleg minőségi szemüvegre, ami tényleg védi a szemünket a káros sugaraktól.

Vagy más példa: sajnáljuk a pénzt az egészséges kajákra, de több ezreket költünk kólára, chipsre, mekire.

Inkább beleeröltetjük magunkat a tűsarkúba, mert az a dögös, vagy a kínai gagyiba és utána nyafogunk, hogy fáj a lábam, fáj a hátam stb, de hogy esetleg egy mbt-cipőt vegyen valaki, az már eszébe se jut az embereknek, mert az otromba, csúnya és drága. Ok, hogy drága, de én a 80 ezres fizumból havonta félreraktam pár ezret, lemondva pár moziról vagy étteremről, és így hamar összejött a pénzem a drágább dolgokra is.


2011. febr. 10. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most kérdés vagy a saját nagyszerűséged dicsérete vagy az emberiségről alkotott véleményed? Mert ahogy látom, nem nagyon van itt kérdés, csak monológ.
2011. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkabb meglatas es igaza van. Sajnos a sok hulye reklam vezeti az embereket. Az elet ma olyan, hogy mindenbol tobb es nagyobb legyen. Hat ugye ezt nem sok ember tudja megengedni minoseggel, igy olcso sz.rok is megteszik.
2011. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért egy MBT cipő (hogy maradjunk a példánál) aránytalanul drága még akciósan is.

És meg kell nézni mit veszünk, mert nem mindig a drágább a jobb.

Pl. vettem egy napszemüveget pár 100 forintért, elvittem szemészhez bevizsgáltatni, kiderült, ugyanolyan az UV szűrő képessége, mint egy több ezres darabnak.


Ételben viszont valóban van, amiből érdemesebb a drágábbat megvenni, de ott sem feltétlen a márkát kell nézni, inkább az összetevőket.


Ruhával meg úgy vagyok, hogy turiban találok nagyon jó darabokat amit hordok pár évig, aztán (mivel nő vagyok) így is, úgy is jól jön pár friss darab a régi megunt helyett.


Ja, kólát, chipset meg nem veszünk.

2011. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tehát lemondasz a drága éttermi kajáról, így spórolva, hogy más drága cuccot vegyél, de persze te nem azt csinálod mint mások... Szánalmas!
2011. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én nem járok moziba és étteremben sem és így is nehéz félretetnni.

Igaz,hogy az éteel vásárlásnál én is odafifógyelek,hogy ne a legolcsóbbat vegyem,de nem mindig a drágább a jobb ez ugyan úgy megjelenik a ruhában,cipőben....

2011. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

milyen jogon ítélsz meg másokat?

a napszemüveg, igen van 2000ftért is, de a drága szarjaidnál nem a minőséget, hanem a márkát fizeted meg. legtöbb esetben. és ugyanúgy karcolódik, meg eltűnhet, hát neharagudj nemfogok 100ezreket költeni egy tetves napszemüvegre. annó is éltek az emberek, mikor kb sima sötétített üveg volt benne, legtöbben meg azért is használják mert zavarja a fény a szemüket.

az a cipő tényleg ronda, fel nem venném, szerintem borzalom. nem is illik a stílusomhoz, hogy ilyet horjak. sima lapossarkú cipőkbe elvagyok. különben meg orvosilag bizonyított, hogy jót tesz a pár centi magas sarok, szóval ezzel ne gyere. sokan a magassarkúval emelik ki a nőiességüket, mert szép lábakat és feneket csinál.

a gyorskajákról meg annyit, hogy néha jó megenni 1-1 sajtburgert az íze miatt. foglalkozz magaddal, ne ítélj el másokat, mert kivagy te hogy ezt megtedd?

2011. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves első: nem láttad a kérdést? Akkor a kedvedért, ez volt a kérdés: Az emberek miért nem igényesebbek magukra?


Kedves többiek, akik nem értenek velem egyet:

pont ez az életszemlélet nem tetszik. "Miért adjak 100ezreket drága szarokra, azok se jobbak." Persze, részben igazatok van, mert van pár márka, ahol tényleg csak a logót fizeted meg, és amúgy nem jobb, mint akármi más. De én olyanokra gondolok, ahol a drágább áru tényleg minőséget takar.

És igen, inkább spórolok hónapokig, hogy utána megvehessek magamnak egy minőségi terméket, ami utána akár egy életre is szólhat. Ez nem történik meg minden nap, nagyon megválogatom azt, hogy mire adok ki pénzt.

Azt meg nem hiszem el, hogy itt senki nem jár se moziba se sehová, mert aki ezt állítja, az hazudik.

MBT-cipő: lúdtalpam volt, x-lábam, fájd a derekam. Összespóroltam rá a pénzt, és boldog voltam, amikor akciósan megvehettem. Csak egy kis lemondással járt. Jó, oké, nekem nem kell gyereket eltartanom, de albérletet fizetek, rezsit, szóval van kiadásom. 2 éve hordom, és azóta nincs semmi bajom. Még a doki is csodálkozott, hogy másfél év alatt helyrejött a lúdtalpam, és a lábam is sokat javult.

Szóval én azt nem értem, hogy miért adunk ki sok pénzt a szarra, amikor abból minőséget is lehetne venni. Sokszor a saját egészségünk függne tőle, mégis a gagyira voksolunk.

2011. febr. 10. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Az élet túl rövid ahoz hogy drágában, de egészségesen, esetleg nekem nem tetszőn éljek!

Ha a legminőségibb cipőket, szemüvegeket hordanám és a legegészségesebb bio kajákat enném, akkor is lesz betegségem, megfogok halni.

Csak ha magamból indulok ki, én nem érzem magam jól az épp divatos vagy épp egészséges cipőben.Csak a hegyesorrú veszkót, vagy tornacipőben érzem magam jól.Nem aszerint fogok ebben a rövid kis életemben ruházkodni, hogy mi egészséges, mert semmi értelme hanem hogy mi tetszik.

Nem a szerint fogok táplálkozni, hogy mi egészséges hanem hogy mi ízlik, ha az épp jó zsíros csülök pékné módra, vagy épp egy sajtburi akkor az.

A mának élek, hogy ma hogy érzem magam jól, nem annak hogy esetleg az a cipő ami ma van rajtam 2 év múlva hátfájást okoz, mert lehet holnap elüt egy autó, vagy a fejemre esik egy repülő.

Amúgy meg ha akarnám se lenne pénzem olyan vagyonokat érő cuccokra, pedig nem járok moziba, étterembe csak gyereket nevelek.

2011. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem én a meglátásodat, ez is egy hozzáállás. Egy ismerős ember mondta, hogy "Az élet túl rövid ahhoz, hogy szar borokat igyunk." Én is ezen a véleményen vagyok: az élet túl rövid ahhoz, hogy szarokkal mérgezzem magam. Úgy gondolom, kijár a legjobb abból, amiből akarom, és ezt meg is szerzem. Nekem a kényeztetés, a finom, a jó nem a gagyit jelenti. És persze sokszor ha kiadok egy vagyont valamire, az egy egész életre szól. Ha most megveszek egy minőségi túrabakancsot, ami kerül mondjuk 30ezerbe, akkor az életem végéig túrabakancs marad, nem kell attól tartanom, hogy jövőre újat kell vennem 5ezerért. Csak a minőségre adok ki sok pénzt. Ha tudom, hogy a drágább ugyanolyan gagyi mint az olcsó, akkor persze, én se veszem meg a drágábbat.

Hidd el, a gagyival, a mekivel, a kólával nem kényezteted magad. ÚGyis meghalunk, minek egészségesen élni? Hát azért, mert amikor ott leszel 50 évesen egy szívroham, agyvérzés után, vagy mondjuk tudod, hogy meg fogsz halni, és látod a gyerekedet, akkor azt kívánod, bárcsak odafigyeltél volna az egészségedre jobban, hogy még 20-30 évet vele tölthess.

Úgyis elüt az autó? Na ne, ez a legjobb kifogás. A válasz az eredeti kérdésemre az, hogy az emberek LUSTÁK adni önmagukra, mert azért tenni kell.

2011. febr. 11. 10:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár ezt te is tudod, de a drága nemfeltétlenül jobb!

Vettem már magamnak 10000-ért cipőt 3hét múlva mentem vissza a pénzemért, mert szétesett!Akkor bementem egy kínaiba vettem 2500-ért cipőt és 2 évig hordtam rendszeresen, még most is megvan csak mivel falun lakom annyira koszolódott hogy csúnya, de itthon még tudom hordani mert egybe van!

2011. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!