Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől tudnék elaludni könnyen?

Mitől tudnék elaludni könnyen?

Figyelt kérdés

ezek kizárva .....:drog, altató, meleg fürdő, könyv......

és azt is leírhatnátok hogy....mitől tudnék reggel felkelni...

ezek kizárva......kávé, kóla, drog,


2011. jan. 3. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kérdés, ezek nekem is nehezen mennek. :)

A levendulaolajat én több helyen hallottam, pár cseppet a párnára csepegtetni, nekem használt valamit. Esetleg meleg ital, fahéjas tej?

Aztán megpróbálhatod a bárányszámolást, hátha bejön, vagy valahol olvastam valamit hogy el kell képzelni hogy lerajzolsz egy táblára agy kört, beleírod hogy 100, aztán óvatosan letörlöd, hogy ne menj bele a vonalba. Utána beleírod, hogy "mindjárt elalszom", majd azt is letörlöd, és megcsinálod ugyanezt 99-el, 98-al stb. Szerintem ez egész jó, én egész gyorsan elaludtam tőle, csak haláli unalmas.

Reggel meg szerintem az a legjobb, ha amint meghallod az óracsörgést, felkelsz, nem lustálkodsz az ágyban, sokkal hamarabb felébredsz. Aztán utána arcmosás, majd ne ülj le valahova bambulni, hanem csináld a dolgod, pakolj, egyél, stb. A kipattanáshoz csak elhatározás kell, ez bennem pl. gyakran nincs meg, csak 10 perccel az ébresztő után, nekem így könnyebb, de éberebb vagyok, ha rögtön felkelek, amint csörög az óra. Ha pedig utána sietek, akkor el is feledkezem az álmosságról, egyszerűen nincs időm rá. Szóval szerintem nem érdemes félórát hagyni arra, hogy felébredj és közben üldögélsz, de valakinek meg az jön be. Próbáld ki, neked melyik.

Reggel még az szokott segíteni nekem, ha iszom valamit, amitől azt hiszem, hogy felébredek vagy energiát ad (bár igazából nem). Pl. gyümölcsteát vagy régebben Actimelt ittam. Ezekben nincs koffein, teából próbáltam a zöldteát, abban van valami élénkítő, de nagyon egészséges. De ha nem akarsz ilyet, akkor igyál valami finom, koffeinmentes gyümölcsteát. Ja és ne hagyd ki a reggelit, az fontos-

2011. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi.....ez sokat segített....:)

zöldkéz...(az minimum):)

2011. jan. 3. 17:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a felkelés rész az engem is érdekel:) Amúgy neked kell beállítani a bioritmusodat, próbálj meg előbb lefeküdni és korábban felkelni. Az elején nehéz lesz, nem tudsz majd elaludni, de egy idő után beáll. Am az elalvásban a spor nagyon nagyon sokat segít. Próbál meg előtte futni vagy úszni egy kicsit, úgy esel be az ágyba mint akit fejbe vágtak...
2011. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!