Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnék könnyen elaludni?

Hogyan tudnék könnyen elaludni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen alszom el esténként, szenvedek, és forgolódom. Sokszor felébredek éjszaka, és akkor is alig tudok visszaaludni. Szeretnék végre rendesen átaludni egy éjszakát. Van valami ötletetek? Tea félék, vagy valami?

Mondjuk idegeskedem is mostanában, vizsga vizsga hátán, bele fáradtam, és szerintem egekben a vérnyomásom.


22L


2011. márc. 9. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nap közben sokat mozogni (sport, munka), kifáradásig, kivéve az elalvás előtti 5 órát.


A hálószoba legyen teljesen sötét és hűvös. Szellőztetni kell.


Ha a teljes csend hiányzik, alkalmazhatsz füldugót.


Elalvás előtt forró vagy nagyon hideg fürdő segít elaludni (más embereknél más válik be). Vigyázat, kádban ne vegyél hideg fürdőt, mert ha közben elalszol, megfázhatsz.


A melatoninnal is meg lehet próbálkozni.


Elalvás előtti órákban nem jó tévézni és ismeretterjesztő, tudományos vagy egyéb non-fiction művet olvasni. Regényt olvasni viszont jó, feltéve, hogy nem lehetetlenül izgalmas.


Elalvás előtti 1-2 órában szabad gondolkodni, de nem mindegy, miről. Tilos gondolkodni: az elmúlt napról, a holnapi és közeljövőbeli teendőkről, az életedről, önmagadról, kivéve jó emlékek felidézését. Úgyszintén nem ajánlott szakmai kérdésekről gondolkodni. Szabad viszont álmodozni. Az álmosít is.


Ki lehet hagyni egy fél éjszaka alvást (pl. alvás éjféltől 3-ig), gyakran egyáltalán nem fárasztó, sőt, frissítő hatása van és következő éjjel garantált a mély alvás.


Túlzott kávéfogyasztás esetén csökkenteni kell az adagot.

2011. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem dolgozom, még tanulok. Olyan szinten le vagyok fáradva, hogy sportolni biztosan nem lenne erőm. És épp ez az, hogy olyan fáradt vagyok, mint az állat, de mégsem tudok elaludni. Eszem az ideget szó szerint.

Ez a "nem gondolkodás" meg elviekben jó, de gyakorlatilag már szinte megvalósíthatatlan. Nem tudok kizárni minden olyan gondolatot a fejemből, ami rossz hatással van. Bár el tudnám felejteni, hogy "úristen mennyit kell még tanulni, és itt a vizsga a nyakamon" :S:S

2011. márc. 9. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:

15:13


"Olyan szinten le vagyok fáradva, hogy sportolni biztosan nem lenne erőm."


Mihelyt mozognál egy kicsit, kevésbé lennél fáradt. Viszont este tudnál aludni.


"Ez a "nem gondolkodás" meg elviekben jó, de gyakorlatilag már szinte megvalósíthatatlan."


Nem megvalósíthatatlan. Semmit sem ural jobban az ember, mint a gondolatait.


"Nem tudok kizárni minden olyan gondolatot a fejemből, ami rossz hatással van. Bár el tudnám felejteni, hogy "úristen mennyit kell még tanulni, és itt a vizsga a nyakamon""


Normális körülmények között ezek a gondolatok nem jelentkeznek, ha az adott napon eredményesen tanultál egy pár órát. Az eredményes munka egyszerűen csökkenti a szorongást. Azt meg gyakorolni kell, hogy ne aggodalmaskodj, meg ne őröld magad, mert annak semmi értelme, de hihetetlen energiákat von el.

2011. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jó persze igazad van. Csak nem tudok "habostortára" gondolni, mikor tudom, hogy holnap "keserű csokit" eszek, na szóval érted:)

Ma sem fogok tudni elaludni úgysem. Valami olyasmire gondoltam amitől könnyebben elalszom, tea vagy valami.

Gyógyszerellenes vagyok, mármint olyan téren, hogy fölöslegesen ne vegyünk be semmit. Gondolok itt nyugtatóra és barátaira.

2011. márc. 9. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Próbáld meg a citromfű teát. Nyugtató hatású,segít elaludni:)

2011. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
valami ilyesmire gondoltam:) Köszi szépen!
2011. márc. 10. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
én se tudok elaludni egy pár napja csak ilyen négy órát aludtam két nap alatt a szivem zakatol mint állat és amiatt nagyon nehéz elaludni vettem ilyen sedacur forte vény nélküli homeopátiás altatószerűséget kettőt kell belőle bevenni alvás előtt 1 orával macskagyökér citromfű meg komló toboz van benne azthiszem kicsit segitett de igy is csak 6 orát aludtam ma, mert felborult a bioritmusom szal most kb reggel alszok este fennvagyok és valahogy átkéne állni amugy még ami segithet az úszás mert az nagyon kifáraszt nekem bevált szakits rá időt. És probálj átálni h hamarabb fekszel le.
2012. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!