Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért jéghidegek állandóan a...

Miért jéghidegek állandóan a lábaim meg a kezeim, de főleg a lábaim es olyan nehezen tudom őket felmelegíteni?

Figyelt kérdés
De nem csak az ujjaim hanem egészen a bokaig es ugy aludni sem tudok.Voltam ekg nem állapitottak meg semmit a vérnyomasom inkabb alacsony, de enyire nem
2009. jan. 27. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire vérkeringési problémák miatt szokott ilyen lenni. Dohányosoknál állítólag sokkal gyakoribb, mivel érszűkületet is okozhat (mármint a cigi). Én sosem dohányoztam, de hasonló problémákkal gyakran szembesülök. A lábam különösen olyankor tud kihűlni, ha sokat ülök (mondjuk amikor számítógépnél dolgozom) és nem mozgok közben. A gépeléstől a kezem is néha lefagy, pedig elvileg ugye azokat rendesen mozgatom közben.

Nekem az vált be, ha lefekvés előtt közvetlenül megyek tusolni és jó forró vízzel. Korábban már jóelőre elkészültem a lefekvéshez, de mire ágyba kerültem, szétfagytam, eztán meg már órákig vacogtam és nem tudtam aludni. Próbálkoztam a forróvizes palackkal is, amit a lábamhoz tettem, de az sem olyan hatékony, mint a forróvizes tusolás.

A másik módszer, ami nekem nem vált be, de neked lehet, hogy jó: a vérkeringés fokozására jó, ugy kb bokáig nem túl hideg vizet kell "taposni", amíg szinte forrónak nem érzed a lábad. Hülyén hangzik, de pár perc és tényleg jó, csak nálam a műanyag kád (nem éppen új) hülye hangokat hallat és meg is van repedezve, így csak egyszer próbáltam :) )

Jah és mégegy... lehet kapni kifejezetten fűtő lábkrémeket is, ha ezeket kombinálod, tutira valami összejön. Ezekkel a krémekkel jól át kell masszírozni a lábfejet, ami már önmagában is jót tesz a vérkeringésnek.

Ami az okát illeti, egyszer még olyat is hallottam egy ortopéd szakorvostól(!), hogy vannak olyanok, akiknek alkatilag is kevesebb ér hálózza be a végtagjait. (nővérem lábműtétje okán került szóba, tőle megkérdezték, hogy "ugye sokszor fázik a lába?". No, remélem, segítettem :) Jó melegedést!

2009. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a tippeket okvetlen kipróbálom:-) bármit csak már legyen kicsit jobb:-) Megegyszer köszönöm:-)
2009. jan. 27. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
2009. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is mindig hideg.

de olyankor melegzuhany neki meg meleg zokni és csak elmulik..

2009. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nem lehe mindíg melegzuhanyozni:-)Köszönöm a tippet
2009. jan. 27. 16:21
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem is mindig hideg kezem-lábam, ezért éjszakánként -leszámítva a nyarat- egy finom meleg pamut zokniban alszom. Kicsit muris látvány a hálóing+zokni, de nagyon kellemes :-) És nekem is bejön a forró zuhany, a lábfejemet a végén külön is fel szoktam forrósítani olyan meleggel, amilyet csak el bírok viselni.
2009. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi akkor kipróbálom énis így amúgy az esti séta nem segíthet?:-D
2009. jan. 28. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem dohányzol? dohányosoknál kialakulhat un "dohányos láb" és már 1 szál cigi is lejjebb viszi a végtagok hőmérsékletét is
2009. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!