Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan enyhíthetném még...

Hogyan enyhíthetném még jobban a fájdalmaimat?

Figyelt kérdés
4,5 éve felfedezték nálam is azt a genetikai vírusmutációt, ami a tüdőembóliát is okozza. Még csak 23 éves vagyok és egyre rosszabb és elviselhetetlenebb a fájdalom. Igyekeztem mindig vigyázni magamra, de azt hiszem, hogy követni fogom a nővéremet, aki szintén ebbe halt bele. Vele 8 év alatt végzett. Vajon velem mennyi idő alatt fog végezni? Naphosszat nem csinálok mást, mint beveszem a gyógyszereimet és pihenek. A testem tele van hegekkel, a mintavételek miatt. A hajam teljesen kihullott a kemótól és a sugárkezelésektől. Nem tudom mit tegyek, hogy jobb legye. Reménykedni már nem is merek. Segítsetek, vagy adjatok tanácsot, kérlek!
2009. jan. 21. 13:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmat enyhíteni, ha már nagyon gáz, morfium tapasszal szoktak ilyen esetekben. Háziorvos segíteni fog... próbálj, kérlek utánajárni annak, hogy a Te betegségedre a magyar gyógyszerprotokoll ugyanaz-e, mint pl az osztrák, vagy egyéb külföldi. Ha van eltérés, akkor ott olyan terápiát is bevethetnek az érdekedben, amit itthon nem. Ne add fel!
2009. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Sajnos nincs pénzünk arra, hogy külföldre vigyenek bármilyen terápiára. Ezt egyszer már eljátszották a tesómnál is, én nem kockáztatok. Ennyit nem érek, hogy utána meg tönkremenjenek a szüleim. Nem tudom milyen vizsgálat maradhatott ki még, de a létező összesen részt vettem már. Az orvosok is kezdenek lemondani rólam.
2009. jan. 21. 13:52
 3/25 anonim ***** válasza:
Sirva olvasom mar 3-szorra a soraidat, nagyon sajnallak! Az orvosaid gondolom tudjak, hogy fajdalmaid vannak, ok mit adnak hogy enyhuljon a fajdalmad? Azok a gyogyszerek sem segitenek mar?
2009. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Morfium tapasz.

ÉRSZ ennyit- még többet is! A szüleidnek ADD meg az esélyt, hogy eldöntsék, meddig bírják anyagilag- ezt ne te döntsed el helyettük, mert ha meghalsz (jajjjdenehéz ezt leírni is) és később kiderül, lett volna hatékony terápia, az egész életük tönkremegy az elvesztésed és a bűntudat miatt. Őket azzal bünteted, ha elveszed a lehetőséged. Előlük is.

Tudom, hogy jót akarsz nekik- de nem biztos, hogy jól akarod azt a jót...

Nagyon, nagyon drukkolok Neked! És gondolom, nem csak én. Első válaszoló vagyok különben, és a morfintapaszt mindenképp próbáld meg! Legalább feleslegesen ne szenvedjél, jobb élőnek lenni, mint mártírnak!

2009. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszer nem használ, mert a szervezetem megszokta őket. De a tapaszt ma is használom, bár nincs nagy hatása.
2009. jan. 21. 15:07
 6/25 anonim ***** válasza:
Leírnád pontosan a betegség nevét? Talán úgy többet tudnánk segíteni.. Jobbulást és minél kevesebb fájdalmat kívánok neked!
2009. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Mekkora tapaszt használsz? Többféle erősségű van. Mi a betegséged neve, tényleg ám!
2009. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez úgy kezdődött, hogy elmentem a szokásos évi orvosi rutinvizsgálatra, ahol vért is vettek. A labor azonnal szólt a dokimnak, hogy valami nagy baj van. Behívtak majd közölték, hogy a levett vér 80%-ban daganatos sejteket tartalmaz. Elküldtek további vérvizsgálatra, urológiára, nőgyógyászatra és szövetminta begyüjtésre. Azt sem tudtam mi lesz velem. 4,5 év leforgása alatt tönkretette a jobb tüdőm nagy részét, daganat alakult ki a méhemben és a mellemben, trombózist kaptam.Iszonyatosan fáj és légzőmaszkot kell használnom oxigén tartállyal. Ami a tapaszt illeti ma tettem fel először a legerősebb tapaszt.
2009. jan. 21. 17:45
 9/25 anonim ***** válasza:
szia. írd le, mi a betegséged. én a leyden mutációról tudok, ami véralvadási betegség, és okozhat tüdőembóliát, de véralvadásgátlókkal kordában tartható. kemo és sugárterápiát daganatos betegségek kezelésére alkalmaznak.
2009. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Értem. Első vagyok. Mit mondtak akkor, mi volt az ELSŐ daganat(ok), amit észrevettek benned? Hol voltak? Most értem, hogy áttéteid vannak, de honnan indult ki? Az is a tüdődből? A hörgőidből? Honnan? Mit mondtak???
2009. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!