Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megszakításos alvás egészséges?

Megszakításos alvás egészséges?

Figyelt kérdés
Úgyértem hogy az éjszaka folyamán nem összesen alszok 8 órát hanem 2x4-et mondjuk, úgy hogy pont félidőbe beállítom az ébresztő órát és felkelek? Vannak negatív mellékhatásai , vagy ugyan olyan mintha 8órát aludnék egyhuzamban?
2010. dec. 13. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem valami egészséges, ráadásul a belső (biológiai) órádra is káros lehet
2010. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Káros. Az emberi szervezet egyszerűen úgy van "beállítva", hogy szüksége van arra a napi 7-8 óra FOLYAMATOS pihenésre.
2010. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ez miért jó neked?
2010. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én évekig csináltam úgy, hogy a 8-9 óra alvást két darabra szedtem, és a két fél között 4-5 órát is ébren voltam. Picivel többet kellett így aludni, de sokkal jobban bírtam az éjszakai műszakot. Semmilyen negatív mellékhatását nem tapasztaltam.


Hozzáteszem még, hogy nem ébresztőóráztam, hanem én 3-5 óra alvás után midig felébredek magamtól.

2010. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nem lesz az, mert neked egy alvás ciklus végén kell ébredni. Azt meg baromi nehéz ébresztő órával eltalálni, hiszen nem tudod éppen mikor alszol el (elég pontos a ciklus, pontosan kéne csinálni), abban a pillanatban meg nyilván fizikailag képtelen vagy beállítani már az órát. Kerülő megoldás lehet, ha pl fénnyel, koffeinnel stb. dologgal zavarod za alvást, csak az megint az nem túl jó.
2010. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!