Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki kiváncsi a vércsopor...

Ha valaki kiváncsi a vércsoportjára, hogyan kell azt intézni, és fizetni kell-e érte?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 20:24
 1/8 anonim válasza:
elmész az orvosodhoz ahova be vagy jelentve v adsz vért így +tudhatod másokon is segíthetsz és még magadon is mivel a vérnek jó ha cserélődik de akkor mehetsz ha 18 elmúltál különben nem de azért még az orvostól megkérdezheted
2009. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ja és nem kell fizetni ha még vért adsz te kapsz érte pár innit h pótold az energiádat mag valamit még
2009. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, tőlem egyszer vettek vért, amikor valami bajom volt és orvosnál voltam. Akkor kétem, hogy mondják meg, mi a vércsoportom. Akkor mondták ott a laborban, hogy nem mondják meg, mert akkor ennyit meg annyit kellene fizetnem. Hát nem fizettem, igy nem is tudtam meg. Pedig nem hiszem, hogy olyan nagyon bonyolult lett volna a labornak ezt is megállapitani.
2009. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menjél el vért adni! Ráadásul egy csomó szűrővizsgálatot is megcsinálnak ingyen amiért vagy fizetni kell vagy hosszas utána járást igényel. Egyébként a labor vizsgálatokhoz beutaló kell, amit a puszta kíváncsiság miatt nem igazán adnak. A dolognak azonkívül, hogy tudod, nincs semmi gyakorlati haszna. Ha olyan helyzetbe kerülsz (pl műtét) ahol kell a vércsoport akkor is meg fogják csinálni ga tudod, vagy papírod van róla. Van jó pár helyen működnek magán laborok, de a díját nem tudom.
2009. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeknél van egyszerűbb módszer is! Gyógyszertárban lehet venni ilyen csikor, ami egy csepp vérből is kimutatja, hogy milyen vércsoportú vagy. Nem tudom mi a pontos neve, de ha érdeklődsz ők biztos tudni fogják. Mi annak idején amikor bioszból vettük a vércsportokat, ezzel játszottunk. Pár perc alatt kimutatja az eredményt.
2009. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Serofol-kártyával 1 perc meghatározni, 3 csepp vér kell hozzá, de szerintem ezt gyógyszertárban nem kapod meg. Egy tervezett műtét elötti ambuláns kivizsgálás során kérheti szakorvos a vércsoport meghatározását, ez ingyenes. De ha valaki besétálna hozzám, hogy határozzuk meg a vércsoportját, vagy nagyon jó indokot kell mondania (van ilyen?), vagy nagyon gyorsan elhajtanám.
2009. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A fiamat érdekelné a vércsoportja,és hiába kerestem a Gyemekeü.-i kiskönyvében,van ugyan egy rublika, de nincs kitöltve.19 éves. A vércsoportot nem határozzák meg születéskor? Volt orrmandulaműtéte is, de azon a zárój-en se találom.Hát akkor véradásra fogom buzdítani.Amúgy meg, nem tisztább az őszinteség, mint hogy hazudozzon különféle indokot,hogy miért kellene neki a vércsoport-meghatározás??
2009. jan. 20. 08:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a véradást javaslom.Amibe engedik a véredet rögtön megfelelő matricát tesznek rá.Már ebből megtudhatod.De ha valamit nem tudsz,nyugodtan kérdezz!Enyém "A" negatív.Én is így tudtam meg.
2009. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!