Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy agyrázkódás...

Honnan tudom, hogy agyrázkódásom van?

Figyelt kérdés
elestem, és bevágtam nagyon a fejem. már kb másfél órája nagyon fáj a fejem. :S
2009. jan. 15. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én úgy tudom, hogy az agyrázkódás mindig eszméletvesztéssel jár. Tünetek: fejfájás, szédülés, kettős látás, hányás, hányinger
2009. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az agyrászkódás: sugár hányással, fejfájjásal, hányingerrek jár. :S

Csaknem ezen a jeges úton estél el?

De az is jó lenne ha elmennél egy orvoshoz.

2009. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


nem jár feltétlen eszméletvesztéssel, a nagyon enyhék legalábbis nem. nekem 2x is volt, az elsőnél nem ájultam el, nem hánytam. de vagy 1 hétig fájt a fejem, és bágyadt voltam.

a másodiknál már rosszabb vlt. nem vltam magamnál kb 2 percig, elterültem mint egy zsák, aztán mikor magamhoz tértem, sugárhányás és hetekig fájogatott a fejem.

orvoshoz akkor érdemes fordulni, ha rosszabbodik az állapotod: ahelyett, hogy enyhülne a bágyadtság, szédülés, fejfájás, egyre fokozódik. ha elmész dokihoz, ő is ágynyugalmat javasol kb egy hétig, vízszintesen! ez nagyon fontos, ugyanis így regenarálódik csak az enyhe ödéma az agyban, amit a rázódás okoz. ne menj 1 hétig suliba vagy munkába, pihenj. ct-t, mri-t nem vszínű, hogy csinál, csak ha úgy ítéli meg, hogy súlyos a sérülés, bevérzéseid lehetnek. (drága a vizsgálat)de a

Te esetedben biztos, hogy nincs erről szó, enyhe agyrázkódásod van.

jobbulást!

2009. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De az agyrázkódás kritériuma az eszméletvesztés.Hányinger,hányás,szédülés,fejfájás jelentkezhet ha jól beverted a fejed,de agyrázkódásnak akkor számít,ha volt eszméletvesztésed!

Most már biztosan jobban vagy,négy nap pont elég a gyógyuláshoz.

2009. jan. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
második válaszadó... mi az hogy sugárhányással :D hülyeséget ne mondjunk már... ha csak simán jól bebaszol, és tele van a gyomrod, akkor is sugárba hánysz...
2009. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!