Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az EP kártyára gyűjtött...

Mennyi az EP kártyára gyűjtött pénz hozama?

Figyelt kérdés
Engem az érdekel, ha pár évig csak fizetném be a pénzt EP számlára és nem költenék róla, akkor milyen kb. hozammal lehet kalkulálni?

tegnapelőtt 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Évente max 150 ezer ft-ot kaphatsz érte, a befizetés mértékétől függően.

Otpnél 13.5 százalék a nyereseg kert a befizetett osszeg 6.5 szazalekat benyulja es 20 szazalekot adnak vissza.

De felealegesen gyujtened hisz az oda befizetett oenzt nem tudos kivenni

tegnapelőtt 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál azokkal tisztában vagyok. Szerintem érdemes gyűjteni. Egyrészt gyűjtenék a jövőbeni egészségügyi kiadásaimra, másrészt pár év múlva lesz lakáshitelem és egy részét arra is lehet költeni. Tehát én több évig nem nyúlnék a tőkéhez és ebben az esetben azt befekteti a pénztár. Ennek a kb. hozamára lennék kíváncsi, ha van valakinek releváns tapasztalata, ugyanis konkrétumot nem nyilatkoznak róla.
tegnapelőtt 15:59
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem éri meg, túl sok a költség, árfolyam sem tesz neki jót. Egészségpénztár annak éri meg, aki viszonylag sokat költ ilyenfajta kiadásokra. Ennél már az arany is jobb befektetés, adómentes és többet is nyersz vele. Adójóváírás évi max 150 ezer forintig jár, de ebbe minden más SZJA kedvezmény is beleszámít.
tegnapelőtt 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0, nincs kamata.
tegnapelőtt 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Mint írtam lakáshitel törlesztésre szeretném főként használni és kiszámoltam, elég megérős már önmagában így is a biznisz. Azt nem értem hogy jön ide, hogy aranyba fektessek, mikor nem erre vonatkozott a kérdés hogy mibe fektessek, hanem hogy mennyi ennek a konstrukciónak a 20 % SZJA visszatérítésen kívüli hozama?


#4 Az otp EP oldalán GYIK menüpont alatt: [link]


2. fül, azaz: "Miért jó nekem, ha belépek az OTP Egészségpénztárba? Mit ad ez a tagság?" 5. pontja: " Hozammal is gyarapodhat egészségpénztári számlája! Negyedévente hozammal is emelkedhet az előtakarékoskodásra szánt befizetése (a befektetési tevékenység eredményétől függően)."

tegnapelőtt 21:38
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert ha pl. ugyanannyi pénzért évekig aranyba fekteted a pénzed, akkor annak nagyobb lesz a hozama, mint ennek összességében, kezelési költség, számlavezetési díj, belépési díj nélkül, infláció és adómentes lesz. Egyébként akkor már inkább magánnyugdíj biztosításba lehetne rakni, államkötvénybe, ugyanúgy 20%-os adóvisszatérítéssel, most a kormány lakáscélokra akarja azt is engedni felhasználni.
tegnapelőtt 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már megnyitottad, akkor nem sok értelme, hogy le akarnak beszélni róla, bár újragondolni a dolgokat sosem késő. Ha még csak fontolgatod, akkor viszont járj utána alaposabban az alternatíváknak. Az SZJA visszatérítésnek is nézz utána, hogy pontosan mennyi lenne a te fizetésednél, mert ha nem keresel annyit, hogy sok legyen a visszatérítés, akkor önbecsapás. Annak is számolj utána, hogy különféle díjak mennyit vonnak el a megtakarításodból, mert általában 5-10 év után ez több, mint amennyi adókedvezményt kapsz.


Érdemes számszerűsíteni (főleg a költségeket) más megtakarítási konstrukcióknál is és a számokat összehasonlítani, hogy hol mennyivel több hozamra tehetsz szert.

tegnap 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!